Страшне сусідство

Декілька років у самому центрі Полтави мешканці звичайних будинків жили разом з бездомними. Дехто боявся випускати з дому дітей, а хтось – ходити повз таких «сусідів» не лише увечері, а й вдень. Безхатченки зайняли сарайчики та гаражі у дворі по вулиці Пушкіна. Відтоді полтавцям доводилося миритись і з пожежами, і з людьми, які споживають наркотики, та навіть з тим, що час від часу тут знаходили трупи.

Ось тут ще кілька місяців тому стояли старі напівзруйновані гаражі та сарайчики. Але навіть повз них жителі сусідніх п'ятиповерхівок боялися і пройти. У занехаяних будівлях мешкали бездомні.

Володимир Андрійович, живе у будинку по вул.Пушкіна, 51 А

- Тут були старі сараї. Їх помаленьку розбирали, цеглу пропивали. Все, що можна було пропити. А в більш-менш нормальних сараях жили наші «дорогоцінні» безхатченки.

Хоч місцевих жителів самосели і не чіпали, однак, таке сусідство, кажуть люди, не було приємним, швидше – страшним. 

Ніна Удовіченко, живе у будинку по вул. Пушкіна, 51 А

- Безлад страшенний був. У сміттєбаках риються, все викидають. Тут у них страшний суд був. За моє проживання тут – 7 років, то 5 чи 6 людей тут померло. А  це теж не дуже гарно.

Не раз траплялися і пожежі. До того ж, частими гостями в облаштованому для прожиття бездомних місці стали і споживачі наркотиків.

Ніна Удовіченко, живе у будинку по вул. Пушкіна, 51 А

- Якби їх тут не було, то і наркоманів тут не було.

Важко було повірити, але цей двір – у самому центрі Полтави, по вулиці Пушкіна. Член виконкому Валерій Пархоменко був надзвичайно здивований, коли, перевіряючи, як виконуються рішення виконкому, тобто, лагодять дахи, зайшов до провулку та почув розповіді людей. 

Валерій Пархоменко, член виконкому Полтавської міської ради

- Вони сказали, що із покрівлею все добре. Але у них є основна проблема – це самозахоплення приміщень людьми, як кажуть, з низьким соціальним статусом. Ця проблема у них почалася в 2013 році. Куди не зверталися – ніхто не міг їм допомогти. Час від часу тут проходили надзвичайні ситуації: або підпалювали, або вбивали.

Насправді ж, для вирішення проблеми необхідно було просто звільнити місце від старих забудов. Валерій Пархоменко взяв під контроль розчистку двору.

Валерій Пархоменко, член виконкому Полтавської міської ради

- Зібрали підписи у всіх жителів. Ніхто не заперечував, щоб їх розвалити. Його розвалили, вивезли сміття комунальні служби міста. І в принципі сьогодні є майданчик. Якщо буде зацікавлення, можна подумати, чим її замінити: під гаражі чи складські приміщення, аби в центрі міста була цивілізована територія.

Тепер люди просять розчистити ще кілька старих будівель. Над цим обіцяють попрацювати в міськвиконкомі. А далі – зайнятися благоустроєм території.

Стрічка новин