Полтавським студентам і науковцям можуть давати додаткові стипендії

Таку премію пропонують започаткувати в області. Вона носитиме ім'я загиблого героя Небесної Сотні Ігоря Сердюка. Отримувати стипендії зможуть 30 осіб: від учнів професійно-технічних закладів до молодих науковців.

В Україні до Дня гідності, 18 листопада, заснували стипендії Героїв Небесної Сотні. Таке доручення дав Президент. Тож, премії мають бути державними.   

Юрій Кращенко, член Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Полтавській ОДА

- Герої родин наполягали на тому, що це повинні бути вибрані спеціальності. Педагогіка, наприклад, там не увійшла, медицина не увійшла. Що для мене, наприклад, було боляче. Але вони імені кожного героя і окремої спеціальності. По молодим ученим засновано 25 стипендій імені наймолодших героїв Небесної Сотні. І по ним постанова Кабміну дає Міносвіти розробити положення. Але це на національному рівні.

Зробити стипендії, але свої, на рівні Полтавської області запропонував голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Юрій Кращенко під час засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання для того, аби стимулювати молодих людей, які несуть національні ідеї. Розробили і погодили проект стипендії з організацією «Герої родин Небесної Сотні». Тепер представляють під час засідання Координаційної ради при Полтавській облдержадміністрації.   

Юрій Кращенко, член Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Полтавській ОДА

- 30 стипендій пропонується: 10 – учням професійно-технічних закладів освіти, закладів середньої освіти, 10 студентів закладів вищої освіти і, відповідно, 10 молодих учених наукових установ чи закладів вищої освіти області. Пропонується механізм самоподання. 

Для полтавців такі премії має встановити обласна рада. Фахівці порахували, що на рік це обійдеться у 918 тисяч гривень з місцевого бюджету. Це за умови, що стипендії становитимуть 1700, 2500 та 3400 гривень. Їм пропонують дати ім'я загиблого героя із Кременчука Ігоря Сердюка. Під час наступного засідання Координаційної ради планують обговорити пропозицію та вирішити, чи подавати її на розгляд депутатам.

Для прикладу, подібні відзнаки є у Львові. Їх заснували як регіональні. 

Стрічка новин