За півроку у Полтавській області на боротьбу з ВІЛ витратили 452 тис. грн. з місцевого бюджету – ІАА

Джерело: Спутник / Новости

На Полтавщині покращилися показники виконання програми боротьби з ВІЛ – за півроку витрати становлять 452 тис. грн.

Таку статистику оприлюднили спеціалісти Інституту аналітики та адвокації на основі проведеного аналізу фінансування програми протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу в області.

Аналітиків цікавили кошти взяті з місцевого бюджету. На Полтавщині схвалили повний обсяг прогнозованих програмою коштів, а саме 2,4 млн. грн.

«Протягом року затверджене фінансування зросло відносно програмного і відбувся перерозподіл коштів між заходами. Зменшили витрати профілактичного характеру та лабораторний супровід. Повністю зникло фінансування організаційно-адміністративних заходів. Натомість більше, ніж вдвічі збільшили обсяг коштів на заходи лікувального характеру та соціального супроводу,» – говорить аналітик ІАА Олександр Ткаченко.

В обласному СНІД-центрі говорять, що це не перерозподіл.

За словами начальниці планово-економічного відділу Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Вікторії Синиці, перерозподілу насправді не було. По лабораторному супроводу були державні поставки. Тобто зменшилась потреба. Витратили 452 тис. грн. тому що тендера проводили по тричі та не освоїли кошти своєчасно . До кінця року гроші будуть використані. На рік коштів вистачає. Не можна сказати, що комусь щось не зробили, не підключили, не зробили дослідження.

прес-служба ІАА прес-служба ІАА

За перші 6 місяців у Полтавській області витратили п’яту частину від затверджених грошей (452 тис. грн). Це вдвічі більше, ніж за I-півріччя 2016 р. Аналітики зазначають, що в милому році сталося перевиконання програми і затвердили 106% прогнозованих коштів – 1,8 млн. грн., передає прес-служба Інституту аналітики та адвокації.

До слова, дослідження здійснювали у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію