Архітектору Леву Вайнгорту цьогоріч – 105 років від Дня народження

Згадати внесок архітектора у народження Полтави на захід до Краєзнавчого музею завітала й донька Вайнгорта – Тетяна Шульгіна, а син Володимир надіслав відеозвернення. Тут же нагородили переможців конкурсу знавців історії Полтави. До речі, більшість питань – це фотоілюстрації з архіву Лева Вайнгорта. Переможці отримали книги Бориса Тристанова «Провінційний архітектор».

Архітектора Лева Вайнгорта знає чимало, майже 30 років він працював міським архітектором Полтави. Член громадської організації SavePoltava Борис Трістанов певен: головна заслуга Вайнгорта у тому, що Полтава існує. Адже саме він зі своїми друзями відновив місто.

Борис Трістанов, член ГО SavePoltava 

- Найважливіше, що це були однодумці. Вони розуміли, що Полтаву треба відбудувати, якою вона була до війни. І вони це зробили.

Донька Лева Вайнгорта Тетяна Шульгіна згадує: батько постійно пропадав на роботі. 

Тетяна Шульгіна, донька Лева Вайнгорта

- Він настільки був закоханий в Полтаву і нею жив. Він жив не родиною, а саме роботою.

За словами Тетяни Шульгіної, головний музей, який зробив Лев Вайнгорт, уже не будучи головним архітектором, – музей Миколи Гоголя. 

Тетяна Шульгіна, донька Лева Вайнгорта

- Ідучи по Полтаві, я в кожному будинку знаю – це папа проектував, що цей пам'ятник він організовував і ставив.

Донька Лева Вайнгорта Тетяна Шульгіна згадує: батько працював до останнього дня, а остання його робота – реконструкція та ремонт Краєзнавчого музею. 

Син Володимир не зміг приїхати, тому надіслав листа у формі відеозвернення до глядачів.

Експозиція фотокарток – ніби екскурс в минуле. Вона показує, як змінювалася Полтава у післявоєнні роки: народжувалися і руйнувалися будівлі, відкривалися музеї. І саме фотокартки були частиною питань під час конкурсу на кращого знавця минувшини міста.

Михайло Коваленко взяв участь у вікторині. Хлопець набрав 21 бал, а це – найкращий результат.

Михайло Коваленко, учасник конкурсу на знання історії Полтави

- Він значно розширив мій світогляд, моє бачення міста Полтави, архітектурної спадщини в першу чергу, те, чого я не знав, а багато чого не знав.

Хлопець говорить: частину фотографій знайшов на сайті краєзнавця Бориса Трістанова, а дещо знаходив у пошукових системах. Найважче було відгадати ілюстрації з архіву Лева Вайнгорта.

Михайло та інші переможці конкурсу отримали нагороди – книгу Бориса Трістанова «Провінційний архітектор», яка ще більше поглибить їх знання в галузі історії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію