Полтавські дороги у січні можуть залишитись нерозчищеними та непосипаними

А отже – аварійно небезпечними та непроїзними. Такого розвитку подій побоюються працівники дорожніх служб. Пов'язано це із децентралізацією. Адже з 1 січня замість Укравтодору дороги місцевого значення перейдуть до обласних адміністрацій. Відповідно, мають створити Дорожній фонд. Однак, фахівці кажуть: одразу грошей чекати не варто. Крім того, для догляду за шляхами треба буде проводити тендери. А це затягне час. Натомість, бюрократичних умовностей сніг не чекатиме. У Службі автомобільних доріг кажуть: вони допомогти вже не матимуть права.

Уже цього тижня за календарем настане зима. І якщо перший її місяць дорожники боротимуться зі стихією на автошляхах, то триватиме це не довго: із настанням Нового року правила в Україні зміняться. 

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полт.обл.

- Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, з 1 січня 2018 року близько 7,5 тисяч автодоріг місцевого значення будуть передані на баланс облдержадміністрації. Те, що стосується державних, – зрозуміло, що замовником залишається Служба автомобільних доріг. А що стосується місцевого значення – управління капітального будівництва буде розігрувать відповідний тендер та за результатами визначать організації, що утримуватимуть дороги місцевого значення.

Дорожники вважають: на початку 2018-го може трапитись біда, бо навіть до створеного Держфонду гроші так швидко не прийдуть, плюс – затягнеться процедура торгів. Але є вихід.

Віталій Туз, директор ДП «Полтавський облавтодор»

- Рекомендувати районним, міським, селищним та сільським радам, об'єднаним територіальним громадам забезпечити ліквідацію наслідків снігових заметів та ожеледиці на автомобільних дорогах місцевого значення в зимовий період 2018 року за рахунок власних коштів.

У Полтаві збираються керівники філій райавтодорів, щоб розповісти про готовність до змін на місцях. Глобинський обслуговує три райони. З 1200 кілометрів нинішніх залишиться 200. За решту доріг побоюються.

Віталій Водолазький, начальник філії «Глобинський райавтодор»

- У мене немає бачення, як вони будуть обслуговуватись після нового року. Ні сумішів я не бачив заготовлених, ні техніки немає. В основному надія – на райавтодор. Договорів ніяких ми не заключали, тендерів ніяких не грали.

Представники багатьох філій запевняють: на місцях немає подібних їм організацій. Хіба допоможуть аграрії. Так у Лубнах, кажуть, є очисна техніка та для ремонтів, але посипальна в інших організаціях, крім них, відсутня. І як запрацюють зміни – невідомо. Адже механізми ніхто не відпрацьовує. 

Володимир Ткаченко, начальник філії «Лубенська ДЕД»

- Заготовлені у нас матеріали, техніка готова до цього всього. За місцеві дороги: по-перше, немає ніяких рухів з боку місцевих органів врядування. Були розпорядження заключати договори – ніхто договори на даний момент не заключає. 

Допомогти тими ж сумішами Облавтодор не зможе. Хоч про це вже просить місцева влада.

Віталій Туз, директор ДП «Полтавський облавтодор»

- Ви зобов'язані нам дати піщано-соляну суміш, щоб ми у себе зробили заготовку біля сільської ради. Ніяк ми не можем їм дать. Бо частину суміші у нас вже прийняла служба. 

А за відсутності коштів у Дорожньому фонді районні автодори бояться йти на домовленості та допомагати розчищати і посипати місцеві шляхи. Тому закликають місцеву владу терміново закладати гроші в бюджет та готуватись до змін надшвидко. Тим паче, що вже нинішнього тижня обіцяють мокрий сніг та ускладнення ситуації на автошляхах.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію