Суд над Геннадієм Кернесом триває

Справа все ще знаходиться на етапі дослідження доказів обвинувачення. Три томи матеріалів від прокуратури вже вивчили. Всього ж їх 11. Чи є помітні зрушення у справі, що тягнеться більше двох років, знає Катерина Залєвська.

Чорні авто, харківські номери та будівля суду – Геннадій Кернес у Полтаві. На черговому засіданні продовжують розглядати докази обвинувачення – повільно та ретельно. Додаткових клопотань та заяв учасники цього разу не мають. А от зауважень – вдосталь.

Андрій Циганков, адвокат Кернеса

- Ми встановлюємо, що деякі документи подаються двічі, тричі. По-друге, намагаються подати ті документи, які апріорі не підтверджують обвинувального акту. Це намагання сторони обвинувачення видати їхній титанічний труд за належні докази. Але такі докази не відповідають вимогам кримінального процесуального законодавства.

На відміну від адвокатів Кернеса захисники потерпілих зауважень не мають. Вважають це недоцільним на цій стадії.

Тетяна Зелькіна, адвокат потерпілих

- Захист має право на цій стадії ставити певні акценти, проте свою позицію, як правило, з цих питань можна висловити під час дебатів. Ця стадія поки що не настала.

Всього ж обвинувачення надало 11 томів доказових матеріалів справи. За 4 місяці дослідили лише 3. Сторона обвинувачення вважає, що захисники Кернеса навмисне затягують цей етап. 

Із зауваженнями адвокатів Харківського міського голови прокуратура не погоджується. Говорять: всі надані матеріали мають доказову базу. 

Олександр Ганілов, прокурор

- Всім матеріалам буде надано оцінка під час судових дебатів. Тоді обидві сторони, як сторона захисту, так і сторона обвинувачення, будуть висловлювати свої докази. 

Скільки ще триватиме вивчення матеріалів, жоден з учасників судового процесу не наважується припустити. Але для прискорення цього етапу засідання проводитимуть частіше, ніж раніше – 2 рази на місяць.

Нагадаємо, Геннадія Кернеса підозрюють у викраденні й погрозі вбивством прихильників Євромайдану у Харкові в 2013-14 роках. Разом з ним у справі проходять двоє його охоронців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію