У технічному університеті обговорювали передові технології видобутку

У виші відбулася міжнародна науково-практична конференція, присвячена сучасній роботі нафтогазового комплексу. Організатором її виступив давній партнер навчального закладу – компанія ДТЕК Нафтогаз.

5 років поспіль Полтавський національний технічний університет стає майданчиком для дискусій науковців, представників бізнесу та влади з приводу роботи нафтогазового комплексу. Цього дня чергова міжнародна науково-практична конференція відбувається у стінах вишу.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Ці конференції є корисними, адже під час дискусії і виступів обговорюються інноваційні процеси, які стимулюють підвищення видобутку газу, зокрема, сьогоднішня конференція присвячена видобутку та переробки газу, але видобуток газу пов'язаний із низкою проблемних питань.

Плідна співпраця у цьому напрямку вже давно пов'язує технічний університет із компанією ДТЕК Нафтогаз. Проте, кажуть представники останньої, вперше на конференції порушують питання технології та техніки збору, підготовки та переробки природного газу. 

Богдан Кукура, головний інженер, керівник департаменту з видобутку вуглеводнів ПрАТ «Нафтогазвидобування» (ДТЕК Нафтогаз)

- Тема актуальна у зв'язку із тими трендами, як зараз модно казати, тими перспективами, які нас чекають, – все-таки це необхідність у зниженні операційних, капітальних затрат на видобуток вуглеводнів, на їх підготовку і переробку у зв'язку із ростом альтернативних джерел енергетики, все-таки нафта і газ, не дивлячись на ріст альтернативної енергетики, займають ключові позиції, і наша задача зараз стоїть – максимально ефективно проводити видобуток.

Олексій Раптанов, директор з видобутку і переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз

- Ми розкажемо про наші нові технології, про наші нові технічні досягнення, як ми організовуємо видобуток. Для нас найголовніше – це техніка безпеки, екологічна безпека, культура виробництва. Ми завжди усіх запрошуємо на наші об'єкти, ми пишаємося нашими об'єктами, і найголовніше – ми пишаємося нашими співробітниками, завдяки яким ми досягаємо таких успіхів.

Для участі у конференції запросили представників нафтогазових компаній, а ще в режимі онлайн з виступами доповідачів мали змогу знайомитися студенти вишу, які навчаються за різними спеціальностями.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Наш університет як багатопрофільний вищий навчальний заклад не тільки готує фахівців для нафтогазової галузі, але і сприяє підготовці фахівців, які будуть розв'язувати питання, наприклад, екології, природокористування. Надзвичайно важливим є питання підготовки менеджерів, які працюють у цій галузі. Важливим питанням є проектування і будівництво нафтогазових полігонів.

Організація спільних із компанією ДТЕК Нафтогаз наукових конференцій, відкриття сучасної лабораторії нафтогазових технологій, проходження практики студентами університету на об'єктах компанії – усе це дало підстави наказом Міністра освіти і науки України включити директора компанії з видобутку вуглеводнів Олексія Раптанова до складу наглядової ради вишу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію