Пам'ятки Шишаччини зібрали в одній книзі

34 автори з Полтавщини збирали інформацію по крихтах. Вилилась вона у 333 статті, які зі сторінок книги розповідають про Шишацький край.

Науковці, краєзнавці, історики та мистецтвознавці, всі вони долучилися до створення книги «Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Шишацький район». Загалом над книгою працювало 34 автори.

Олександр Лимар, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею

- Сюди увійшли пам'ятки, пов'язані з Короленком, Гоголем, Довженком, Вернадським, пам'ятки історії, природи, мистецтва, техніки.

Це вже не перша книга зі збірки «Звід пам'яток України». Основна їх мета – збереження інформації про пам'ятки природи, культури та архітектури, а також привернення уваги до районів Полтавщини.

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею

- Це, так би мовити, пам'ятник Шишацькому району. Шишаччина належить до історичних регіонів Полтавщини, якими завжди опікувався Полавський Краєзнавчий музей. Вся справа в тому, що в цей час, і тоді ще, давно, в 20-ті роки, саме науковці музею проводили дослідження в цьому регіоні.

Шишаччина завжди славилася як аграрний край, у книзі ж він розкритий і як місцина з багатою історією, культурною спадщиною та туристичним потенціалом.

Василь Магда, краєзнавець, в минулому – голова Шишацької селищної ради

- Я вдячний редакційній колегії, тому що дійсно підняли ті пласти, які були на половину забуті. І про пам'ятники, і про екологічні, і про історичні пам'ятники Шишаччини. Це досить хороший матеріал, щоб популяризувати нашу місцевість.

На сторінках зібрання не лише говорять про пам'ятки, там – список відомих у різних сферах жителів села та унікальна інформація про загиблих під час Другої світової війни: не лише військових, а й випадкових жертв.

Віктор Самородов, доцент кафедри екології ПДАА

- Це чудовий подарунок шишаччанам, адже наступного року Шишацький район буде відзначати 95 років свого заснування. І тепер ми маємо такий потужний інтелектуальний наробок, у якому взяла участь величезна кількість полтавських, шишацьких, миргородських краєзнавців.

Після презентації книгу можна буде погортати в обласній бібліотеці в Полтаві та бібліотеках районних центрів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію