У Полтаві стартувала щорічна кампанія «16 днів проти насильства»

Про те, куди звертатися по допомогу, про що не можна мовчати, та що таке насильство – розповідали в обласному молодіжному центрі

95% шлюбів розпадається через насильство, 80% безхатченків також залишаються на вулиці через домашнє насильство, 60% дітей до 14-ти років піддаються насиллю вдома. Така статистика реалій в Україні. Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» покликана змінити цю ситуацію.

Світлана Громцева, директор КУ «Обласний молодіжний центр»

- Для того, щоб охопити якомога більшу кількість студентів, ми проведемо соціологічне опитування та поговоримо зі студентами вищих навчальних закладів про такі питання, як насильство в сім'ї, насильство як явище в суспільстві, дискримінаційні прояви, гендерні питання для того, щоб привернути увагу молоді саме до цих питань в рамках 16-ти днів.

Дати щорічної акції обрані не випадково, саме на ці 16 днів припадають День проти насильства до жінок, Міжнародний день боротьби зі СНІДом, День боротьби з рабством, День людей з інвалідністю, Міжнародний день волонтера, а завершує «16 днів проти насильства» 10-те грудня – Міжнародний день прав людини. У рамках акції проведуть і ряд заходів із залученням полтавців.

Наталія Шкоденко, заступник начальника Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА

- В цьому році розроблено і видано у тісній співпраці з молодіжним центром, благодійною організацією «Світло надії» за кошти обласного бюджету такий буклет, де чітко описано «Стоп», прописано, що таке взагалі насильство і які форми є насильства, і найголовніше, дан алгоритм, куди звертатися.

Основною проблемою та причиною насильства в українських родинах називають толерантне відношення суспільства до явища жорстокості та незнання своїх прав. Так найчастіше діти, які виросли у сім'ї із жорстоким відношенням, переносять цю модель у своє подальше життя, будучи впевненими, що це норма.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- Толерантність суспільства до цього явища повинна бути нульовою. Коли дитина стає у своїй сім'ї, до речі, насильство дітей одне до одного в школах – це також величезна проблема, те, що ми говоримо «булінг» або «кібер булінг» у мережі інтернет, ці відео, які викладаються в новинах, про те, як дівчата побили однокласницю чи хлопці. Ви всі це бачите, і ми все це бачимо, але потрібно роз'яснювати людям, що все це ненормально.

Основне гасло Всеукраїнської акції – «Скажи стоп насильству». Організатори закликають не мовчати та знати свої права.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію