У 2017 році до поліції області надійшло більше 300 заяв про зникнення неповнолітних

Серед них майже 40 осіб уже раніше залишали місця проживання. Ці показники, кажуть правоохоронці, менші, ніж в минулому році. Такі дані наводять в Головному управлінні Національної поліції, звітуючись за 10 місяців роботи.

Майже на 35% менше вчинено злочинів проти неповнолітніх. А близько 140 осіб самі стали учасниками злочинів. Щоб зменшити кількість правопорушень, правоохоронці говорять: проводять профілактичну роботу з неповнолітніми.

Ірина Карюк, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській обл.

- Активно долучаємся і апаратом обласного управління, і інспекторами національної превенції на місцях – активно читаємо лекції. Який би то клас не був: чи це початкові класи, чи це середні, чи старші, чи проф.тех.училища.

Помітною тенденцією серед неповнолітніх стало вживання спиртних напоїв та медичних препаратів, кажуть в поліції. За словами начальника відділу комунікації Юрія Сулаєва, на фоні цього є ще одна проблема – байдужість людей: тих, хто продає спиртні напої дітям, та тим, хто є бездіяльним свідком цього. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області

- Чому ж, якщо ви бачили, бачив чи бачила, не викликали 102, не підтвердили факт своєю присутністю, що я бачила, що цій дитині продавали. Навіть такі превентивні заходи, вони б навели трошки страху на самих реалізаторів і власників своїх підприємств. Вони б наступного разу подумали: продавати, чи ні?

Упродовж 10 місяців 2017 року до поліції області надійшло більше 300 заяв про зникнення неповнолітніх. 

Аліна Букало, начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури Полтавської області

- Майже щодня діти покидають свої домівки. Це турбує прокуратуру області, хоча і проводиться велика робота відділом превентивної діяльності. При цьому діти та батьки до цього часу не розуміють, яким чином потрібно вберегти дитину від того, щоб їй не хотілося йти з дому.

У більшості випадків дітей знаходили на наступний день після зникнення. Лише один неповнолітній залишається нерозшуканим. Це Ілля Рощин, який із 13 листопада не відповідає на телефонні дзвінки.

З початку 2017 року зареєстровано 112 нещасних випадків із дітьми, серед яких 17 – із смертельними наслідками.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію