Престиж та перспективи: аграрії зміцнюють позиції України на міжнародному ринку сільгосппродукції

За останні кілька років експорт продукції збільшився, а пропозиції розширились. Позитивні тенденції впливають і на вибір української молоді. Все частіше абітурієнти роблять ставку на агроосвіту. У свою чергу, виші мотивують та заохочують студентів.

Потужний агросектор – потужна держава. Загальна площа території України – 60 мільйонів гектарів. Із них 42 мільйона – це землі сільськогосподарського призначення. Половину земельного простору обробляють великі і середні агропідприємства. 

Гліб Лук'яненко, ген.директор ПП «Агроекологія»

- Зараз економічні умови складаються так, що неуспішні компанії перестають працювати на ринку України. Залишаються виключно успішні компанії. Така тенденція буде і далі існувати. Тобто, щоб залишатися на ринку, потрібно бути максимально ефективним.

Агросфера з кожним роком стає більш значущою для України, бо обсяги експорту збільшуються, пропозиції розширюються, при цьому стандарти якості продуктів витримуються. А на українських полицях з'являється все більше товарів власного виробництва.

Гліб Лук'яненко, ген.директор ПП «Агроекологія»

- Ні для кого не секрет, що в структурі експорту сільське господарство займає першу позицію. В структурі Полтавської області – це також одна з провідних позицій.

Відповідно, престижнішою стає агроосвіта. Наприклад, Гліб Лук'яненко 10 років тому випустився з Полтавської аграрної академії. Зараз він обіймає посаду генерального директора в компанії «Агроекологія». Говорить: найголовніші професії в цій галузі – зоотехнік, економіст і, звичайно, агроном.

Гліб Лук'яненко, ген.директор ПП «Агроекологія»

- Людина з освітою агронома не буде сидіти у полі. Це буде постійний розвиток, поїздки на міжнародні конференції, виставки. Така людина буде постійно здобувати знання. Навчаючись у кращих, така людина буде мати результати.

Ділиться досвідом з молодими спеціалістами аграрної академії та застерігає: самої освіти замало. Потрібен комплексний підхід: додаткові семінари, курси, а ще – мотиваційна робота. Тільки так можна стати топовим фахівцем у цій сфері.

Олександр Галич, декан факультету економіки та менеджменту ПДАА

- Ми намагаємось частіше проводити такі заходи. Запрошуємо роботодавців та наших випускників, щоб обговорити зміст освіти, який влаштовував би їх. Це щоб наші випускники були конкурентноспроможними на ринку праці. Це щоб адаптувати наш освітній процес до вимог сьогоднішнього ринку праці.

Зазначимо, щорічно Полтавська аграрна академія випускає понад півтори тисячі чоловік. Тут можна отримати вищу освіту за спеціальностями: агрономія, технологія виробництва, економіка підприємства та інші. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію