Рабинович: На антикорупційні органи в бюджеті закладено мільярд, але результатів їх роботи немає

Потрібно заборонити держкомпаніям користуватися послугами офшорних компаній. Про це заявив народний депутат України і лідер партії «За життя» Вадим Рабинович в ефірі програми «Великий вечір» на телеканалі NewsOne.

«Антикорупційні органи в Україні є в чистому вигляді бізнес-структурами. Вони або покривають діяння корупціонерів і олігархів, або за відступні дають їм можливість втекти за кордон. Влада три з половиною роки бореться з корупцією, але абсолютна більшість громадян досі не відчувають плодів цієї боротьби », - вважає парламентарій.Політик упевнений, що у нас в країні багато років ведуть тільки декларативну війну з корупцією. І згадує перший антикорупційний форум, який проводився в 90-і роки, де були присутні і Павло Лазаренко, і Юлія Тимошенко, і Олександр Турчинов.«Тепер ми дожили до того, що глава НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції, - ред.) Корчак пред'явила главі НАБУ (Національне антикорупційне бюро, - ред.) Ситнику претензії юридичного характеру. Ситник же у відповідь викликав Корчак на допит. Я насмілюся припустити, що і у нього є на те вагомі причини. Однак пізніше ми стали свідками перемир'я між ними, і все затихло. Вони повинні пролити світло на ці кулуарні інтриги і розповісти народу України, які проступки приховують », - зажадав Вадим Рабинович.Народний депутат вважає, що двигуном прогресу в частині боротьби з корупцією є конкуренція.   

 «Тільки при наявності конкуренції серед антикорупційних органів у країни є шанси подолати продажність влади. Щоб ефективно боротися з корупцією, потрібно розуміти її походження. Лікувати краще причину хвороби, а не її запущену форму. На мій погляд, основні схеми побудовані таким чином: 99% випадків хабарництва - це відкати, що проходять через офшорні компанії. Так, у нас в ряді тендерів, що відповідають за ремонт доріг на місцях, перемогли компанії, зареєстровані на Кіпрі і в Люксембурзі, Віргінських островах та інших.

Я пропоную просте рішення - заборонити держорганам мати справу з офшорними компаніями. Тільки цей крок на 90% викорінить корупцію. В основі всіх гучних скандалів, наприклад, з Онищенко або Мартиненко, лежить діяльність їх «офшорок», - заявив народний депутат. Прокоментував Вадим Рабинович і створення Державного бюро розслідувань.

«Установа ГБР означає лише те, що з бюджету України витратять черговий мільярд на орган, результат діяльності якого ми навряд чи відчуємо. І НАБУ, і НАЗК, а тепер і ГБР не повертають вкрадене державі. У нас в бюджет були закладені величезні кошти від конфіскації награбованого у казнокрадів. За ідеєю, на ці гроші громадяни України повинні вже давно в'їхати в світле майбутнє. Але цього не відбувається, а значить реальна боротьба з корупцією фактично відсутня », - резюмував Вадим Рабинович.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію