«На допомогу!». У Полтаві невідомі напали на суддю Ларису Гольник

Двоє хлопців у капюшонах налетіли на жінку, яка поверталася з Октябрського райсуду. На щастя, вона була разом з чоловіком, який зміг захистити. Однак, подружжя отримало чисельні травми: Лариса Гольник – забійну рану голови, а її чоловік – ушкодження рук та ніг. Про розвиток подій після нападу, дії поліції та реакцію полтавських активістів знає Катерина Залєвська.

«Щойно на мене напали. Я біля Вічного Вогню. На допомогу» – таке повідомлення з'явилося у середу ввечері на сторінці Facebook полтавської судді Лариси Гольник. 

Лариса Гольник, полтавська суддя

- Вони били палицями, схожі на гумові. Але вони були дуже твердими.

Жінка поверталася після роботи додому, та не дійшла. На пів дороги, у парку Котляревського, на суддю та її чоловіка напали невідомі. Пограбувати не намагалися, цілеспрямовано почали гамселити. 

Ігор Гавриленко, чоловік потерпілої

- Вони одразу почали замахуватися, щоб бити по голові. Я намагався відбиватися, але їх двоє, тому складно було. Це тривало кілька хвилин, вони мене збивали на тротуар.

Подружжя не розгубилося: чоловік тримав оборону, відбивався, а жінка намагалась пошкодити велосипеди нападників, щоб затримати їх.

Лариса Гольник, полтавська суддя

- Вони намагалися сісти на велосипеди, а ми намагалися їх зупинити. Вже ми їх ловили. Ми кричали людям: «Допоможіть, зупиніть».

Викликали поліцію, написали заяву та поїхали до лікарні за медичною допомогою. Правоохоронці ж розпочали огляд місця події. А наступного дня резюмували: речові докази вилучено, назначено ряд експертиз, відомості внесено до ЄРДР.

Андрій Жилін, представник прокуратури Полтавської області

- Гольник спричинено забійну рану лобнотім'яної ділянки голови. Її чоловіку - забій правого стегна, гомілок та кісті лівої руки. У ході огляду на місці події вилучено: 2 велосипеди, шапку, яка, можливо, належить одному з них, змиви крові, недопалки та шприц.

Слідство розглядає різні версії мотивів злочину. Зокрема, професійний та громадський. Сама ж Лараса Гольник пов'язує побиття з антикорупційною діяльністю у своїй особі.

Катерина Залєвська, журналіст

- Саме цією дорогою Лариса Гольник та її чоловік йшли з Октябрського районого суду. Однак, дійшовши ось до цих кущів, які біля Вічного Вогню, на них напали двоє у масках та почали бити. Вже сьогодні місце події досліджують поліцейські.

Це вже повторний огляд.

А от біля міської ради не вщухають активісти. Вимагають припинити бездіяльність та розібратися з нападом на суддю.

Віктор Трофименко, активіст

- Ми вже не спустимо на гальмах те, що відбувається у місті. Бо я не хочу жити у болоті. А за незмінної міської влади, яка це місто дерибане, це і є болото.

Наразі поліція запезпечила охорону Лариси Гольник. Напад на полтавську суддю правоохоронці розглядають за частиною 4 статті 296. Це хуліганство. Стаття передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію