Наблизити послуги до громадян покликана реформа децентралізації

Проте експерти відзначають певну пасивність міст обласного значення у ній. Цю ситуацію, яка характерна для Полтавської області та України вцілому, дослідили науковці в рамках проекту «Формування моделі подолання пасивності міських громад щодо їх участі в процесах реформи з децентралізації влади Україні».

Міста обласного значення залишаються пасивними у реформі децентралізації в контексті об'єднання громад. Таку думку висловлюють полтавські науковці.

Тамара Лозинська, завідуюча кафедрою публічного управління та адміністрування ПДАА

- У нас 60,5% населення проживає у містах. Уявляєте собі, яка маса населення сьогодні перебуває за межами цієї реформи. А міста зосереджують на сьогодні значний потенціал науковий, матеріально-технічний, людський і т.д. Звідси виникає і науковий інтерес до цієї проблеми.

На виконання означеного наукового завдання в області реалізується проект «Формування моделі подолання пасивності міських громад щодо їх участі в реформі з децентралізації влади в Україні».

Олександр Іваніна, експерт Полтавського обласного БФ «Фонд розвитку громади «Ініціатива»

- На даний момент в Україні навколо міст обласного значення не утворено жодної ОТГ, окрім 4, які є більше виключенням із правил, яке лише підтверджує цю ситуацію. Це Лиманська громада і три громади в Одеській області.

На сьогодні деякі ОТГ створюються впритул до міст. Цим, кажуть експерти, вони можуть нести загрозу для подальшого просторового розвитку міст. А в разі утворення міської об’єднаної громади виникає низка позитивних наслідків. Їх фахівці пояснюють на прикладі Полтави.

Олександр Іваніна, експерт Полтавського обласного благодійного фонду «Фонд розвитку громади «Ініціатива»

- Якби таке формування було створене, то місто Полтава отримало б додаткового ресурсу, крім територій для свого розвитку, крім територій для свого просторового поступу, воно б отримало додаткові податкові надходження: рента від видобування вуглеводнів, рента від видобування інших корисних копалин, воно б отримало території до житлової забудови.

У той же час, отримуючи нові території, як своєрідний «бонус» міста беруть на себе відповідальність за розбудову інфраструктури у найближчих селищах і громадах. А це додаткові витрати з бюджету. Усі результати свого дослідження після закінчення проекту експерти обіцяють передати до групи Ради з впровадження реформи децентралізації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію