У Полтаві розповіли, як адаптувати правову систему України до права Європейського Союзу

Джерело: Полтавська міська рада

23 листопада у Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого говорили про адаптацію правової системи України до права Європейського Союзу, а саме про теоретичні та практичні аспекти.  

Так у навчальному закладі провели ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію в рамках реалізації Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки.

Захід зібрав представників органів місцевого самоврядування, судової системи, науковців, представників системи безоплатної правової допомоги з Полтави, Києва, Львова, Харкова, Одеси, Дніпра, Кривого Рогу, Запоріжжя та інших міст України. Загалом, у конференції взяли участь понад 170 учасників, передає Полтавська міськрада.

Під час конференції обговорили питання модернізації системи надання безоплатної правової допомоги в Україні, відповідно до європейських стандартів.

Заступник міського голови Віталій Нікіпелов зазначив, що в правовій державі має бути дієвий та ефективний механізм не тільки декларування прав людини, а й їх захисту та реалізації.

«Цей момент має дві складові. По-перше, це бажання громадянина знати свої права і юридичні механізми їх захисту. Другий момент для тих громадян, які не здатні самі забезпечити собі юридичний захист. Їм таку допомогу має надавати держава. Нині всі цивілізовані країни світу мають систему безоплатної правової допомоги,» - додав Нікіпелов.

Начальник головного територіального управління юстиції в Полтавській області Олег Тимченко зазначив, що на сьогоднішній день наші громадяни вже мають можливість отримати безоплатну правову допомогу. Вона надається в бюро правової допомоги, які в Полтавській області діють в кожному районному центрі. Окрім цього, регіональні органи юстиції тісно співпрацюють з регіональним Центром безоплатної правової допомоги.

Полтавська міська влада також не залишається осторонь питання правової допомоги мешканцям міста.

Під час конференції також обговорили теоретичні аспекти адаптації вітчизняної правової системи до права Європейського Союзу, розповіли про напрацювання фахівців у цьому напрямі та окреслили перспективи у подальшій роботі. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію