Шанувальників поезії познайомили з кращою збіркою-2017

Поетична збірка Галини Вовченко «П'ю серцем кожну днину» посіла перше місце в конкурсі «Краща книга Полтавщини-2017» у номінації «Краща поетична збірка». Це видання в аторки – не перше, але його називають найсильнішою книгою Галини Вовченко на сьогодні. Про етюди без розділових знаків та філософську тематику книги говорили на зустрічі із шанувальниками поезії в інституті післядипломної педагогічної освіти.

До презентації книги «П'ю серцем кожну днину» письменниця Галина Вовченко підійшла у незвичний спосіб – з розповіді про себе. Але не простої, а на основі раніше написаних книг. Кожне видання, говорить авторка, – окрема історія життя.

Галина Вовченко, авторка книги

- Цю назву їй дав твір, яким вона закінчується. Тобто, я так думаю, що кожен твір, який сюди входить, він відповідає цій назві. «Живу, п’ю серцем кожну днину, бува гірку, бува ніяку, та я за всяку Богу дякую. До дна, до краплі, п’ю однаково. Щастя – буть людиною».

Галина Вовченко розмежовує поезію і вірші. Вважає, що вірші – це зримовані рядки, а поезія – те, що йде від душі. 

Ольга Коваленко, завідуюча відділом гуманітарних та мистецьких дисциплін ПОІППО

- У неї в цих творах – душа. От знаєте, є інколи твори, які написані дуже кучерявою мовою, а в неї написано все просто, доступно, зрозуміло. Теми, які вона висловлює, вона пише абсолютно просто і зрозуміло.

Етюди в збірці – незвичні, адже не містять розділових знаків. Тематика ж більш філософська.

Галина Вовченко, авторка книги

- От все, що відповідає цій тематиці: днина буває хмарна, днина буває сонячна, днина буває напружена, буває радісна. Що в цю днину впало в серце, в душу. Що зробив якийсь рядок, от воно і вилилося далі в результаті напрацювання, виріс такий завершений твір.

Видавець Ганна Грибан знайома з авторкою не один рік. Жінка певна: ця поетична збірка у Галини Вовченко – найсильніша.  

Ганна Грибан, видавець книги

- Протягом того часу, що Галина Василівна співпрацює з нашим видавництвом, вона видала багато книжок різних: прозових, дитячих і поетичних. Але оця остання, яка називається «П'ю серцем кожну днину», вийшла в 2017 році, це найбільш сильна її книга.

На презентацію завітали поціновувачі творчості Галини Вовченко, серед яких більшість – вчителі української мови та літератури.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію