Оновили лазню, будують пекарню і вже мріють про капличку – Полтавське СІЗО покращує умови

Там перебувають ув'язнені та засуджені. Працюють та навчаються, відпочивають та займаються творчістю. Зараз їх налічують 600 чоловік. Умови, в яких знаходяться засуджені, контролює спостережна комісія Київського райвиконкому. Навідуються двічі на рік. Зауважень зазвичай не мають, як правило, відмічають лише позитивні тенденції – нові забудови, ремонти, декоративні вдосконалення. 

Підйом – о 6 годині. Далі – зарядка, сніданок та насичений день з обідньою перервою.

- На обід: суп пшеничний, каша перлова, м'ясо тушковане, соус, салат з капусти свіжої.

І, звичайно, свіжий хліб. Його виготовляють у власній пекарні. Кажуть: такого в магазині не знайдеш.

- Скільки йде часу на одну хлібину?

- 40 хвилин печеться.

- Скільки за день випікаєте?

- 430-440 хлібин.

Це Полтавський слідчий ізолятор. Зараз тут перебуває близько 600 людей. Серед них – засуджені та ув'язнені: є чоловіки, є й жінки. Розпорядок дня – різний, в залежності від їхнього статусу. Та часу вистачає і на працю, і на побачення з рідними, і на підвищення культурного-освітнього рівня. 

Сергій Пойдьом, заступник начальника Полтавського СІЗО 

- Засуджені, які відбувають у нас покарання, працюють для життєзабезпечення установи. Вони працюють в котельні, на харчоблоці, працюють в пекарні, в пральні.

Це, наприклад, котельня. Ця система забезпечує потреби СІЗО.

- Це котельня. Я оператор котельні. Один котел воду нагріває. І два парових котла. За допомогою їх ми гріємо воду та варимо їсти.

А це лазня. Оновлена рік тому. Тут замінили душові кімнати, переобладнали пральні. Раз на тиждень всі камери проходять гігієнічні процедури. А саме тут ув'язнені та засуджені відпочивають. Дизайн кімнати – від її мешканців.

Сергій Пойдьом, заступник начальника Полтавського СІЗО 

- В цьому році провели косметичні ремонти в спальних приміщеннях, де проживають засуджені. Кожна кімната пофарбована в різні кольори. Вони не однотипні. Активну участь брали засуджені.

Виховна робота проходить в цих стінах. Пан Євгеній приходить сюди щомісяця. Навчає праву, історії. Та особливо, говорить, його слухачів цікавить – те, що відбувається за стінами СІЗО.

Євгеній Батрак, секретар спостережної комісії Київського РВК

- Дуже цікавляться нашою політичною обстановкою. Я їм пообіцяв, що наступна бесіда буде присвячена політиці та нашій владі. Кажу їм: «Давайте з 91-ого року починати». А вони: «То дуже далеко, давайте більш сучасне». 

Умови, в яких знаходяться засуджені, контролює спостережна комісія Київського райвиконкому. До слідчого ізолятору навідуються двічі на рік. Перевіряють все: від їдальні до котельні. Майже щоразу тут з'являється щось нове – добудовується. Як і зараз.

Сергій Дудко, голова спостережної комісії Київського РВК

- Будується нова пекарня під тверде паливо. В разі, якщо не буде газу, на твердому паливі можна для засуджених випікати хліб. Відбувається реконструкція приміщень, де перебувають довічно ув'язнені. Держава на це виділила 12 мільйонів.

Капітальний ремонт за європейськими стандартами має завершитися до Нового року. А на цьому місці, де зараз травичка, вже планують збудувати невелику капличку, бо молитовної кімнати вже замало.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію