Нові парки розваг, система для велотранспорту та ринок в центрі міста

 Які зміни чекають на Полтаву найближчим часом?! З початку 2016 року у Полтаві реалізується проект «Інтегрований розвиток міст в Україні». Виконавець – німецька компанія «GIZ». Джерело фінансування – уряди Швейцарії та Німеччини. За рік закордонні та українські експерти зібрали максимальну інформацію про Полтаву. Увагу акцентували на її мінусах, щоб в подальшому перетворити їх на плюси. Відомості – проаналізували. Вже зараз експерти з розвитку міст, влада та місцева громада готові переходити до визначення конкретних завдань та модернізації міста.

Це дальній центр Полтави, промисловий. Тут – фабрики, заводи, підприємства, так звані «браунфілди». Вони займають велетенські території. Займають, але не функціонують.

Ірина Брижань, регіональний координатор проекту «Інтегрований розвиток міст»

- Будь-яке успішне місто – це успішний бізнес. Але місто має створити відповідні умови. Та індустріальна зона поки що не організована. Тому, щоб заходили інвестори, має бути відповідна політика, підготовлені умови.

А це – гордість Полтави – Дендропарк. Його площа – 125 гектарів. Та зеленій місцевості не вистачає естетики, говорять експерти з розвитку міста. Додають: необхідна модернізація. Перший крок вже зроблено – будують оглядовий майданчик.

Ірина Брижань, регіональний координатор проекту «Інтегрований розвиток міст»

- Полтава – зелене місто. Полтава – екологічно-чисте місто. Тому воно має залишатися таким. 6 сфера розвитку: поліпшення умов навколишнього середовища.

Ринок теж потребує реорганізації. Він має приваблювати людей, а не відлякувати.

Полтава – середньостатистичне місто України. Парки, архітектурні пам'ятки, торгівельні точки, підприємства. Все це є, однак, розкидане по всій території міста. Це і відштовхує, говорять експерти. Якщо модернізувати Полтаву: об'єднати промислові зони із житловими, центральні вулиці – з історичними будівлями, культурна столиця стане привабливою для інвестицій, популярним туристичним напрямком.

Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста»

- Не можна сказати, що Полтава – занепале місто. Сьогодні Полтава – розвинуте місто. Але ми маємо думати про те, щоб Полтава була комфортною та розвиненою й завтра.

Майже рік у Полтаві реалізується проект «Інтегрований розвиток міст». Його фінансують Уряд Німеччини – надає 4 мільйона євро, а також Уряд Швейцарії – близько 2 мільйонів євро.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Проект передбачає: моніторинг, аналіз, напрацювання напрямків розвитку міста. Особливо важливо, щоб цей розвиток сприяв економічному розвитку Полтави. Тобто, яким чином задіяти промислові території, які зараз – у запущеному стані... Зелені зони, туристичні зони.

За рік експерти з модернізації міст зробили аналіз Полтави. Зараз проект переходить до наступної фази – визначення основних напрямків роботи з подальшою реалізацією.

Матіас Ельгер, ментор проекту

- Процес розвитку міста має бути безперервним. Говорити про терміни та результати складно. Але на прикладі Німеччини можу сказати, що застосування подібних концепцій та їхнє втілення може зайняти від 20 до 50 років.

А от полтавські посадовці ставлять за мету модернізацію в прискореному темпі – до 2030 року. До того часу місто має стати потужним регіональним центром з розвиненою економікою.

Матіас Ельгер, ментор проекту

- У кожного міста є свої переваги та недоліки, вони індивідуальні. Та попри мінуси Полтави, вона має величезний потенціал. Та є одна умова: потрібна стратегія, якої будуть дотримуватися у місті постійно.

Зазначимо, проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою компанією «GIZ». У ньому беруть участь Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава. Серед стратегічних цілей проекту – розвиток економіки, посилення освітнього та культурного компонентів, розквіт туризму та підвищення рівня життя місцевих мешканців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію