Гради, снаряд, гранатомет, усе це тепер – елементи експозиції

Усі ці види зброї, а ще агітаційні листівки і артефакти Ленінопаду, можна побачити на виставці, присвяченій Революції Гідності, у Краєзнавчому музеї

Експозиція виставки відображає події зими 2013-14 років, які сколихнули всю Україну.

Ірина Тарасу, науковий працівник відділу Новітньої історії Краєзнавчого музею

- Хочемо презентувати в стінах нашого Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Г.Кричевського виставку, щоб майбутнє підростаюче покоління змогло побачити ті артефакти з подій майдану. Зокрема, не тільки Полтавського, а і Київського.

Експонати – різні, переважно зброя, серед якої – гради, снаряд, гранатомет, а ще – захисний щит і каска, агітаційні листівки і артефакти Ленінопаду.

Ірина Тарасу, науковий працівник відділу Новітньої історії Краєзнавчого музею

- Також представлені різноманітні фото в нашій виставці, які свідчать про ті події. Зокрема, фото з Полтавського майдану, бо ми знаємо, хто брав активну участь з Полтавського майдану, вони були також і в Києві.

На відкриття виставки, присвяченої Революції Гідності, завітали учасники тих подій, музейники та науковці. Присутні могли не лише побачити експонати, а й почути про ті події з вуст очевидців.

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Тоді режим був наскільки потужний: прокуратура, суди. Зараз те, що відбувається, якби – режим також сильний, але тоді все було сформовано на одній персоні. І тоді розуміли, що розвитку, якогось демократичного процесу у державі бути не може, і от на тих романтичних почуттях пропускали пари.

Тарас Синягівський – теж учасник подій Революції Гідності. 

Тарас Синягівський, депутат Полтавської міської ради

- Всі ми пам'ятаємо, як почався Євромайдан в 2013 році, а тоді і доволі швидко переріс в Революцію Гідності. Кожна людина повинна була вийти на спротив того режиму, який тоді панував в Україні. Я як свідомий українець, як український націоналіст, звісно, прийняв активну участь у Революції Гідності.

Експонати до виставки принесли самі учасники подій. Експозицію планують зробити постійно діючою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію