15 млн гривень – на вирішення актуальних проблем районів та громад

На Полтавщині відбувся обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. До участі у ньому надійшло 86 проектів із 24 районів області. Представники журі конкурсу визначили переможців, які в наступному році зможуть втілити ідеї розбудови своєї громади у життя.

З текою документів та думками про свій проект Наталія Іваненко з Кременчуцького району сьогодні в обласній раді. Членам журі конкурсу вона представлятиме план реконструкції системи теплопостачання в одному із навчальних закладів.

Наталія Іваненко, спеціаліст загального відділу Кременчуцької районної ради

- Це дуже нагальна потреба у Білецьківському НВК, тому що в осінньо-зимовий період температура у приміщенні сягає 7-12 градусів. Ви розумієте, що при такій температурі говорити про якийсь позитивний навчальний процес дуже складно.

Орієнтовна вартість цього проекту – 890 тисяч гривень. Впровадити його можна лише за умови співфінансування кількох сторін.

Наталія Іваненко, спеціаліст загального відділу Кременчуцької районної ради

- Це майже мільйон. Ці кошти не може ні районна рада, ні сільська рада своїми силами виділити, тому тільки сукупні кошти ми можемо виділити, якщо ми переможемо.

А от Ланнівський сільський голова на конкурсі проектів територіальних громад презентуватиме ідею благоустрою центральної частини села.

Костянтин Удовиченко, Ланнівський сільський голова

- Ми хочемо там створити зону відпочинку. Ми хочемо там збудувати сцену. Ми хочемо там збудувати і поставити лавки, сміттєві баки, доріжки, як велосипедні, так і пішохідні. Хочемо створити таку величезну зону відпочинку.

Починаючи із 2010 року, громади Полтавської області можуть брати участь у конкурсі проектів, ставати переможцями та отримувати частину коштів на їх реалізацію з обласного бюджету. До речі, у 2017-ому Полтавщина виділила на це найбільшу кількість грошей – майже 15 млн гривень. Наступного року, запевняє голова обласної ради Олександр Біленький, цю планку на знижуватимуть, а от умови конкурсу дещо змінять.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми хочемо взагалі відкинути такі пункти програм, які подають громади, як заміна вікон, утеплення будинків, ремонт дахів. Це те, що вже не інноваційне. Це те, що вже вимагає життя. А так як у нас конкурс громад, розвитку громад, то в першу чергу ми будемо акцентувати на питаннях розвитку. І один із пунктів буде ІТ-напрямок.

Цього разу громади, які претендують на частку співфінансування з обласного бюджету, подали 86 проектів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію