Колишнього начальника-хабарника УДАІ Полтавщини заочно засудили до 7 років в’язниці, бо він втік у Крим

Колишнього начальника-хабарника УДАІ Полтавщини заочно засудили до 7 років в’язниці, бо він втік у Крим

Працівники прокуратури Полтавщини підтримали державне обвинувачення у спеціальному кримінальному провадженні щодо колишнього начальника управління Державної автотранспортної інспекції УМВС України в Полтавській області. 

20 листопада Октябрський районний суд Полтави оголосив обвинувальний вирок – заочно засудив  вищезгадану особу за ч. 3 ст. 368 КК України до 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки, з конфіскацією всього особистого майна. Окрім цього, правоохоронець позбавлений спеціального звання – полковник міліції.

Під час судових слухань прокуратура довела, що колишній начальник УДАІ УМВС України в області упродовж травня - грудня 2014 року неодноразово вимагав та одержував від підлеглих працівників неправомірну вигоду за прихильне ставлення до них під час проходження служби та можливість продовжувати працювати на займаних посадах. Загальна сума отриманих грошей – 13 тис. дол. США.

Вирок суду 1-ї інстанції поки що не набув законної сили. Сторони процесу мають право оскаржити його протягом 30 днів до апеляційного суду, передає прокуратура Полтавської області.

Оскільки колишній посадовець не виконав покладені судом обов’язки, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України та перебуває у розшуку, у березні 2016 року за клопотанням прокуратури Октябрський районний суд звернув у дохід держави 10 млн. грн. застави, визначеної при обранні обвинуваченому запобіжного заходу.

Під час здійснення оперативно-розшукових заходів працівники Управління СБУ в Полтавській області встановили, що колишній начальник УДАІ Полтавщини знаходиться у своїх родичів в АР Крим. Так як це – тимчасово окупована територія, прокуратура звернулася до суду з клопотанням про здійснення щодо особи спеціального судового провадження, яке Октябрський районний суд Полтави задовольнив.

Стрічка новин