Харківський видавець Олександр Савчук презентував у Полтаві 2 книги

Нове життя отримали два видання початку XX століття. Мова – про «Дерев’яні та муровані храми України» Григорія Павлуцького та «Українське народне мистецтво» Миколи Біляшівського. Останнє – у двох варіантах: звичайному та подарунковому – із вишитою обкладинкою.

У Полтавському Краєзнавчому музеї презентували перевидання початку XX століття. Це «Дерев’яні та муровані храми України» історика Григорія Павлуцького та  «Українське народне мистецтво» академіка Миколи Біляшівського. Місце презентації – не випадкове. 

Олександр Савчук, видавець 

- Справа в тому, що академік Микола Біляшівський долучився і до створення Полтавського Краєзнавчого музею. І в 1911 році він опублікував у Лондоні працю, яка називалася «Українське народне мистецтво». З тих часів ця книжка не перевидавалася. Відповідно, ми її переклали українською мовою, доповнили фотографіями.

Видання «Українське народне мистецтво» приурочене до 150-річчя з Дня народження академіка Миколи Біляшівського і вийшло у двох варіантах – звичайному і подарунковому. 

Олександр Савчук, видавець 

- Також підготували такий сувенірний варіант цієї книжечки. Це вишита палітурка. Це нам допомогла полтавська вишивальниця, майстер народної творчості Віра Петрівна Забора. І таким чином книжечка є в двох варіантах: в звичайному і сувенірному.

Видання Біляшівського на перший погляд ідентичні. Але вишивка орнаменту червоними і чорними нитками робить його самобутнім.

За словами видавця Олександра Савчука, видання історика Григорія Павлуцького  «Дерев’яні та муровані храми України» теж зазнало змін від початково варіанту 1905 року. По-перше, воно об'єднало дві праці академіка під одним корінцем, а по-друге, містить примітки до видання, а саме – реєстр пам'яток, які вдалося і не вдалося зберегти.

Видавець певен: обидва видання рідкісні і цікаві, які ознайомлять з минувшиною Полтавщини.

На презентацію завітали полтавські історики, архітектори та музейники.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію