Кожна десята дитина на планеті народжується недоношеною

Це приблизно 15 мільйонів щорічно. Шанс на подальше життя випадає не кожному малюку. Є численні випадки смертей, а іноді, врятувавши дитину, лікарі та батьки стикаються з фізичною та неврологічною інвалідністю новонародженого. В Полтавському перинатальному центрі є всі умови, щоб поставити таку особливу дитину на ноги та зробити щасливими батьків.

Це перинатальний центр – храм для майбутніх батьків. Саме тут вони планують вагітність, і саме тут народжують. Тут навіть рятують дітей. 

Ніна Шуміліна, лікар 

- Якщо дитина народила на терміні до 32 тижня, її направляють у відділення реанімації. Ці діти народжуються з незрілими легенями. Якщо дитина народжується після 32 тижня вагітності, а легені не потребують апаратної підтримки, вона потрапляє до нас. Але проблем у такої дитини достатньо.

Мова йде про передчасно народжених дітей. За статистикою, щорічно на планеті 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними. Це в середньому кожна десята дитина.

Це палата інтенсивної терапії. Сюди потрапляють новонароджені одразу після реанімації. 

- Це в нас кисень. Він надходить через носові канюльки, може, і через маску. Сюди ми наливаємо воду, підключаємо та регулюємо.

А в таких палатах перебувають мами з малюками. Тут є все необхідне. Наприклад, пульсоксиметр. Прилад, що мовою цифр повідомляє про стан дитини. Та головною є реанімаційна система.

Юлія Кадуріна, старша медсестра

- З верхнім підігрівом та з нижнім підігрівом. Дітки знаходяться ніби в утробі матері. Не про тут і ця накидка. Вона ізолює дитину від шуму та світла.

Вікторія стала мамою нещодавно. Це були передчасні пологи – на 28 тижні. Народився хлопчик вагою трохи більше кілограма, зростом 39 сантиметрів.

Вікторія Відашенко, передчасно народила дитину

- Лежали в кувезі приблизно 2 тижні. Температуру заміряли, памперси міняли. Спочатку було дуже страшно, бо він дуже маленький. Зараз у нас вага більше 2 кілограмів, зріст – 28-49 сантиметрів. Все вже можемо, їмо самостійно. Сьогодні їдемо додому.

У відділені постнатального догляду все надсучасне. Технічне оснащення – на вищому рівні. Та не вистачає простих речей – іграшок. Наприклад, це крісло-гойдалку подарувала Полтавська Команда Небайдужих. Придбали його на гроші благодійників. 

А цих восьминогів зв'язали школярі. На вигляд – звичайні іграшки, насправді ж вони символізують пуповину. Торкаючись до них, діти тримають зв'язок з мамою.

Наталія Світенцова, заступник директора гімназії №33

- Ми пишаємось тим, що саме 33 гімназії випала честь. Разом з командою перинатального центру ми спробували дати шанс на здорове, щасливе життя.

Нагадаємо, Міжнародний день передчасно народженої дитини відзначають щорічно з 2009 року. До масових заходів приєднуються десятки країн, серед них і Україна.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію