У Краєзнавчому музеї відкрилася виставка авторської ляльки Наталії Свиридюк

На експозиції – ляльки-берегині, або мотанки, родом з дитинства

Лялька мотанка, або вузлова лялька – це не просто іграшка. Виготовлення оберегу здійснюється без використання голок чи ножиць, лише способом зав'язування чи закручування. Іграшка має багатовікову історію та глибоке сакральне значення. Традиційно у ляльок немає облич, замість них – хрест з яскравих ниток. Саме такі надзвичайні роботи представлені у залі Краєзнавчого музею на виставці Наталії Свиридюк.

Наталія Свиридюк, майстриня

- Виставка ретроспективна, тому що зал великий. Я хотіла, щоб люди, ідучи, побачили мій творчий шлях, якщо можна так сказати, те, з чого я починала. Там є моя перша лялечка, 2005 року виконання.

На виставці представлено понад 40 робіт майстрині, серед яких – від першої ляльки до тих, роботу над якими вона завершила не так давно.

Валентина Вождаєнко, заступник начальника управління культури ОДА

- Я впевнена, що такого, як ми тут бачимо, немає ніде. Ні в Україні, ніде. Бо жодна майстриня ляльки, мабуть, не має такої величезної колекції. Бо це вона перша, Заслужений майстер народної творчості. Саме перша, як майстер ляльки.

На першу ляльку художницю надихнули спогади з дитинства. Колись такий оберіг їй подарувала бабуся. Окрім ігрових ляльок, у колекції є й обрядові. Такі як Марена та Купайло, ці персонажі пройшли крізь тисячоліття української культури.

Наталія Дубовик, завітала на виставку

- Те, що вона творить, це не кожен може передати словами, а вона це передає своїми руками, своїми думками, своєю працею наполегливою. Це недоспані ночі, і кожна лялька – це історія.

Катерина Дробітько, завітала на виставку

- Є така лялька, я її робила своїми руками. Я була у Опішні разом із своїми друзями, і там нас навчили робити різних ляльок.

Майстриня не лише виготовляє ляльки, а й досконало знає їх історію. Її роботи бачили не лише в Україні, немало оберегів роз'їхалися у якості подарунків по усьому світі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію