Київський театр «Перетворення» презентував у Полтавському театрі ляльок виставу

Постановка написана за казкою казкаря Сашка Лірника. Показ приурочили до Дня толерантності, адже саме толерантне ставлення народів яскраво демонструється у виставі.

«Про силу характерницьку татарського богатиря Ахмеда і Грицька Кобилячу смерть» – саме таку назву має вистава київського театру «Перетворення».

До Полтави завітали з постановкою у вигляді модерного українського вертепу.

Валентина Вождаєнко, заст.нач. управління культури Полтавської ОДА

- Характерницька сила такого козацького духу, кримсько-татарського народу, вона поєднана в одній виставі. Два народи – успішні, розумні, мудрі, сильні презентовані. Тому така вистава, яка об'єднує і Крим, і Сімферополь, і Полтаву.

Вистава поєднала усе: війну, любов до рідної землі та дружбу. У центрі подій – два народи – українці і кримські татари, які воювали, намагалися співпрацювати і досягти миру. Поєднали високе й низьке, трагедію і комедію.  

Кирило Булкін, директор, актор київського театру «Перетворення»

- Хоча вистава була поставлена ще до анексії Криму, але сьогодні вона набула особливої актуальності. Тому що, коли ми робили, уже розуміли, наскільки це актуальна тривожна тема. Сьогодні вона стала ще вдвічі тривожнішою. Але саме мир, і дружба, і співпраця між нашими народами важлива для того, щоб Крим якнайшвидше повертався в склад України.

За словами директора і актора київського театру Кирила Булкіна, виставі уже декілька років. Коли її створили, Крим ще не зазнав окупації. 

Цю виставу вже бачили в багатьох містах України. Кирило Булкін певен: її варто показувати всім.

Кирило Булкін, директор, актор київського театру «Перетворення»

- І ми їздили, бо вважали важливо про це казати мовою мистецтва. Не лише семінарами, лекціями, а саме мистецтво, яке через серце діє, через підсвідомість говорить про такі важливі теми, дружба і взаєморозуміння між народами, толерантне ставлення до людей з іншою релігією, етнічністю і так далі.

Вистава вчить, що взаємодопомога – важливіша за релігійні й національні відмінності, і варто припинити розбрат і ворожнечу. Основна аудиторія – це школярі середніх і старших класів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію