Двоє на одну – 12-річну дівчину побили прямо біля школи

Сутичку знімали на відео, яке виклали та поширили соціальними мережами. Батьки постраждалої вже написали заяву до поліції. Сама ж дівчинка, яка стала жертвою підлітків, знаходиться у лікарні. В неї струс мозку, зламаний ніс та численні травми.

На цьому аматорському відео – перші хвилини сутички між полтавськими школярками. Недовга розмова, і за лічені секунди обидві дівчини на землі. Одна нападає, інша – захищається, третя – допомагає бити.

Катерина Залєвська, журналіст 

- Бійка сталася днями саме тут, біля стін 38 школи. Три дівчини з різних навчальних закладів не знайшли спільної мови. В результаті, одна з них знаходиться у лікарні зі струсом мозку та чисельними травмами.

Зламаний ніс, травми живота та скривавлене обличчя – в такому стані 12-річна Даша тікала від кривдниць. А далі сховалася в школі, зателефонувала батькам та чекала на поліцію. Мама семикласниці розповідає: то був спланований напад. Доньці зателефонували і попросили зустрітися.

Марина Веретеннікова, мати потерпілої 

- Їй зателефонувала дівчина з 25 школи и запитує: «Ти Даша? – Так, я Даша. – Тоді приходь зараз же сюди, це щодо певного хлопця». І додали, якщо вона не прийде зараз, то потім буде ще гірше. «Ми знаємо, де ти живеш, і прийдемо туди», – сказали їй.

В школі, де навчається постраждала, підтверджують: школярки не поділили хлопця. А саму потерпілу характеризують як врівноважену дівчину з лідерськими якостями. Відповідальність із себе знімають та підкреслюють: ті, хто нападав, не їхні учениці.

Наталія Нечипоренко, класний керівник постраждалої

- Це трапилось під час вихідного дня, не під час навчального процесу. Вчителі вплинути, безумовно, не могли на те, що відбувається у вихідний день. Дівчинка доброзичлива, спокійна.

Батьки постраждалої досі не оговтались від події. Відео, що набрало тисячі переглядів, дивитися не хотіли. Коли ж наважились, побачили тільки одну людину серед всіх, яка не спостерігала за бійкою, а рятувала.

Михайло Притула, батько постраждалої

- Це стосується кожного, це може відбутися з кожним у нашому місті. Бо коли 30 дітей дивляться, як нападають двоє на дівчину, це проблема міста.

В поліції вже лежить заява від батьків постраждалої. 

Сергій Махно, начальник відділення поліції №1 у Полтавській області

- Туди було направлено слідчо-оперативну групу, яка зафіксувала на місці події сліди боротьби, одразу допитала осіб, які були причетні до скоєння даного правопорушення. В той же день було відкрито кримінальне провадження, передбачене статею 125 ККУ.

Шкільний психолог зазначає: спостерігається тенденція до збільшення конфліктів серед підлітків, які переходять в бійку. 

Олена Максимович, шкільний психолог

- Ця тенденція не зараз з'явилась, вона йде вже давно. Навіть статистичні дані, які ми розповідаємо дітям на ураках про насильство, свідчать про те, що 95% випадків насильства над дітьми скоюють самі діти.

12-річна Даша ще кілька днів перебуватиме у лікарні. Її однокласники схвильовані, чекають на її вихід. Та про подальше навчання мова поки що не йде, однак документи зі школи, де все сталося, забирати не будуть.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію