На Полтавщині стартує показ документальних фільмів

Все це – у рамках XIV Мандрівного фестивалю документального кіно. Цьогоріч понад 200 міст і містечок України побачать кінострічки про права людини.

Із 20 листопада Полтавщиною почне мандрувати XIV Міжнародний фестиваль документального кіно. Захід – традиційний – покази йдуть ще з 2006 року.

Андрій Кінаш, модератор показів ГО «MART»

- В цьому році велика програма фільмів, які розповідають, здавалось би, прості реальні історії, але за якими ховається велика правда життя, через які ми виходимо на розуміння прав людини, прав дитини, і знову буде спроба донести цю інформацію до молодого покоління.

Вікова аудиторія – різна. А особливістю є те, що наявно чимало фільмів для школярів. Цьогоріч тема фестивалю – «Чотири градуси». 

Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України

- Це означає те, що на 4 градуси підвищується температура Землі, і це тягне великі кліматичні зміни. На жаль, не всі усвідомлюють, наскільки це важливо і наскільки це може бути згубно і для країни, і для народу, оскільки зміна клімату в Україні, це теж відчувається.

Проблеми зміни клімату й захисту довкілля досить актуальні, але лише розповідей про катастрофи замало.

Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України

- Дуже важливо засобами мистецтва показати, а що це таке, щоб люди задумалися над цим. Тому що, коли ми просто читаємо такі повідомлення, вони нас не вражають.

За словами організаторів, саме перегляд кінострічок відкриє очі глядачам на існуючі проблеми. Майданчики для показів фільмів і обговорень – різні: кінотеатри, будинки культури, школи, вищі навчальні заклади та бібліотеки. 

Олександра Волакова, модератор показів XIV Мандрівного фестивалю док.кіно у Полтавській обл.

- Фільми насправді дуже різні, дуже різної тематики, але всі – досить потужні й актуальні.

Цьогоріч документальні стрічки покажуть у Полтаві, Гадячі, Пирятині та Лубнах. Фестиваль триватиме до 10 грудня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію