Сьогодні – День працівників радіо, телебачення та зв'язку

Рейдерські захоплення, оновлення телесолдатів та ненормований робочий день. В України професійне свято відзначають працівники радіо, телебачення та зв'язку. Кожна телекомпанія, кожна радіостанція прошла складний шлях свого становлення. Паралельно з іншими центральними та регіональними телекомпаніями розвивалось й полтавське телебачення, зокрема, Студія «Місто».

Вони – в полоні інформації. Хтось пише новини, хтось їх знімає, хтось монтує їх та випускає в ефір. У вихідні та свята, навіть професійні, вони залишаються вірними своїй роботі. Швидко приймають вітання, та за роботу. 

Українському телебаченню – майже 70 років. Професійне мовлення з'явилося в 51-ому. Тоді Київський телецентр випустив в ефір фільм. Полтавщина наздоганяла столицю з усіх сил. Спочатку з'явилася обласна телерадіокомпанія «Лтава», з незалежністю України на противагу державним з'явилася приватна телекомпанія «ЮТА», а 2001 на велику сцену вийшла Студія «Місто».

- На початку були один випуск «Новин» кожні 2 дні. Випуск «Новин» виходив навіть не щодня. Ми заявляли тільки про себе.

Діана Литвиненко. Нині – головний редактор, та починала як журналіст. На студії – з перших місяців її існування. Каже, за 16 років через телефабрику «Місто» пройшло понад 300 креативних людей.

Діана Литвиненко, головний редактор ТОВ Студія «Місто»

- Напевне, жоден полтавський телеканал за свою історію не переживав стільки перетурбацій, скільки пережила Студія «Місто». Все це, і всі, пов'язані з цим негаразди, як рейдерські захоплення, пам'ятають тільки ті, хто працює тут майже 17 років. І на щастя, цього не помічають наші глядачі. Саме для них ми намагаємось робити все.

Телебачення – це кропітка робота величезної команди: режисерів та дикторів, журналістів та операторів, монтажерів й навіть охоронців. 

Це Ігор Федін. На телебаченні він – 22 роки. Та, щоб сісти в це крісло керівника, опанував майже всі телепрофесії – став універсальним солдатом.  

Ігор Федін, керівник відділу режисерів та звукорежисерів ТОВ Студія «Місто»

- Довелося вивчити камеру. Коли не було операторів, всі їхали на зйомки, а потрібно було знімати. Тому я брав камеру. Працював, як освітлювач, оператор, звукорежисером. Якщо це можна назвати кар'єрним зростом, то зараз я доріс до керівника відділу режисерів та звукорежисерів.

Вся ця студія – у його володінні. 

- Що тут є?

- Почнемо з трікастера. Це студійний пульт, який перетворює студію з реальної у віртуальну. Можна підкласти будь-яке відео, навіть, що людина знаходиться на березі моря. Це звуковий пульт, на якому пишуть прямі ефіри, записують ведучих. І, власне, сама студія, в якій і відбувається запис.

А це – старший оператор. На Студії «Місто» він – з другого дня від її початку її роботи. Разом з телеканалом він професійно ріс, а згодом – вчив й інших. Про телевізійну конкуренцію знає не з чуток.

Сергій Сепітий, старший оператор ТОВ Студія «Місто»

- У нас операторів було більше, ніж камер. Тому, щоб журналіст взяв тебе на зйомку, потрібно було максимально викластись на зйомці, показати, що ти вмієш знімати, гарно передати картину. Це все, щоб журналіст міг написати якісний матеріал.

За 17 неповних років телеканал «Місто» змінився. Розширився контент: новини, розважальні шоу, аналітичні програми. Оновився й склад творчої команди, й технічне оснащення. Досвіду теж побільшало. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію