Працівникам юридичних служб надали консультацію

У рамках семінару його учасникам надали роз'яснення з пенсійної реформи, правової допомоги та інших питань. Роз'яснювали це працівникам юридичних служб райдержадміністрацій, відділів та управлінь.

На семінарі працівників юридичних служб ознайомили з оновленнями у законодавстві і їх особливостями, серед яких – і пенсійна реформа, яка цьогоріч зазнала змін.

За словами начальника управління пенсійного забезпечення Ірини Товстоножко, пенсійну реформу можна поділити на дві частини. Перша  стосується всіх, хто буде збиратися на пенсію, друга – це осучаснення уже наявних пенсій. 

Ірина Товстоножко, начальник управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ у Полтавській області

- Починати думати про пенсію треба змолоду, і вже, м'яко кажучи, в 25 років думати про те, чи йде страховий стаж, чи легальні трудові відносини. І так далі.

З початку 2018 року право на пенсію у віці 60 років буде у тих громадян, хто має 25 років стажу. Мінімальний страховий стаж збільшуватиметься на один рік протягом 10 років, поки не складе 35 років у 2028 році. Але існує й добровільне страхування.

Ірина Товстоножко, начальник управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ у Полтавській області

- Тобто, за бажанням особа може, так називається, докупити правовий стаж, але вимоги там такі, надто такі жорсткі. Щоб докупити стаж за минулий період, особа повинна сплатити мінімальний страховий внесок, помножений на 2. На сьогоднішній день це близько 1400 коштує місяць стажу, який можна докупити.

Під час семінару розглянули й особливості безоплатної правової допомоги в Полтавській області.

Ігор Клименко, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській обл.

- Регіональний центр запрацював з 2013 року так і в Полтавській області. За цей час надавалась велика кількість доручень. Станом на сьогодні, лише за 17 рік було призначено близько 5 тисяч доручень для надання безоплатної правової вторинної допомоги у кримінальному процесі.

За словами заступника директора з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ігоря Клименка, кожного року показник зростає, і Полтавська область уже входить до п'ятірки по Україні за показниками з  правової допомоги.   

Ігор Клименко, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській обл.

- Саме регіональний центр вирішує, коли відбувається затримання чи адміністративний арешт. Є відповідний порядок інформування регіонального центру, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України, і правоохоронні органи нас повідомляють негайно. В нас є відповідна частина чергова, яка призначає чергового адвоката.

За словами Ігоря Клименка, регіональний центр надає допомогу всім особам, які затримані, знаходяться під арештом чи засуджені. Це стосується всіх питань, і тут не важливо, який у громадян сукупний дохід.

Семінар пройшов у формі діалогу, таким чином працівники юридичних служб мали змогу ознайомитися з інформацією і поставити свої питання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію