Рада ввела обов’язкову відеофіксацію при проведенні обшуку

Верховна Рада запровадила обов'язкову відеофіксацію всіх судових засідань та обшуків правоохоронцями. За прийняття в цілому законопроекту №7275 проголосували 312 депутатів при мінімально необхідних 226.

Законопроект вносить зміни в Кримінальний процесуальний кодекс і встановлює, що під час судового розгляду та під час досудового розслідування забезпечується повне автоматичне фіксування судового засідання і процесуальних дій за допомогою звуко- і відеозаписуючих технічних засобів.

Фіксація судового засідання не може вестися тільки в разі, якщо розглядається питання проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

Окрім того, встановлено, що при проведенні обшуку житла чи іншого приміщення повинен обов'язково бути присутнім адвокат.

Всі докази, отримані правоохоронцями з порушенням цих норм, будуть визнані неприпустимими в суді.

Також вводиться заборона на тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних телефонів, крім випадків, коли їх разом з інформацією, яка на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об'єкти, отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення або є засобом або знаряддям його здійснення.

Вони можуть бути вилучені і в ситуації, коли доступ до них обмежується їх власником.

Встановлено, що Кабінет Міністрів з метою узагальнення відомостей про порушення прав або законних інтересів осіб правоохоронними органами утворює комісію з представників органів державної влади, правозахисних організацій та громадських об'єднань, установ і організацій у сфері захисту підприємницької діяльності та визначає порядок її роботи.

Норма про обов'язкову відеофіксації набуде чинності з 1 січня 2019 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію