Полтавських держслужбовців навчали уникати конфлікту інтересів

Семінар, присвячений цій темі, відбувся в облдержадміністрації. Його модераторами стали фахівці Національного агентства запобігання корупції. Ця інформаційна кампанія, кажуть спеціалісти, має на меті перш за все превентивну функцію, а також підвищення правової культури держслужбовців.

Конфлікт інтересів – суперечність між приватним інтересом службовця та його робочими повноваженнями. У чому саме може полягати цей інтерес, полтавцям роз'яснюють на семінарі представники Національного агентства з питань запобігання корупції.

Юлія Шевченко, керівник відділу Центрального регіону Департаменту моніторингу конфлікту інтересів

- Національне агентство своїми інформаційними кампаніями має на меті також виявляти причини та умови, що сприяють вчиненню правопорушень, пов'язаних з порушеннями, донесення інформації щодо недопущення у своїй діяльності порушення й інших обмежень, які закладені в законі про запобігання корупції, – отримання подарунку, суміщення з сумісництвом, не передача корпоративних прав суб'єктами, на яких поширюється дія закону.

Зазвичай, розповідають експерти, приватний інтерес у сфері службової діяльності посадовців усіх рівнів стає першоджерелом у вчиненні корупційного злочину. Зважаючи на це, фахівці ознайомили учасників тренінгу з окремими положеннями антикорупційного законодавства, а також методичними рекомендаціями щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Юлія Шевченко, керівник відділу Центрального регіону Департаменту моніторингу конфлікту інтересів

- Департаментом моніторингу дотримання законодавства протягом цього періоду вживалися заходи щодо роз'яснення законодавства суб'єктам, які звертаються щодо цього. Навіть досить вже великий показник правозастосовуючої діяльності, пов'язаною з внесенням приписів керівникам, у яких працюють суб'єкти, які порушують вимоги антикорупційного законодавства.

Модератори семінару також запросили усіх бажаючих до участі в онлайн-курсах, що мають назву «Конфлікт інтересів: треба знати».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію