Плюс 24 градуси у кімнатах, мінус 40% у платіжках

У Миргороді один із дитячих садочків вже давно забув, що таке протяги та ледь теплі батареї. Кілька років тому у закладі провели повну термомодернізацію із заміною вікон, утепленням стін, даху та підвалу. Кошти на заходи з енергоефективності частково виділили з міського бюджету, частково допомогли міжнародні організації.

При вході у дитячий садочок «Сонечко» відвідувачів зустрічають дитячі малюнки. На них – заклики економити енергоресурси. Діти малюють енергозбережувальні технології, а дорослі тим часом впроваджують їх у життя. Кілька років тому цей навчальний заклад зазнав повної термомодернізації.

Лариса Шклярук, завідуюча ДНЗ №5 «Сонечко»

- У 2012 році було замінено всі вікна. У 2013-ому у нас повністю було утеплено стіни нашого закладу на 15 см мінеральною ватою. Вже потім, пізніше, це був дах. І останнє, що ми робили, – це утеплення цоколя на 10 см пінопластом.

На ці заходи витратили майже півтора мільйона гривень. Більшу частину виділила міська рада, решту профінансувала організація GIZ. Аби не лише уникати тепловтрат, а й ефективно використовувати опалення, заклад також придбав індивідуальний тепловий пункт. Обладнання автоматично регулює температуру у приміщеннях, залежно від погоди за вікном.

Артем Вірченко, директор енергосервісної компанії

- Об'єкт достатньо показовий. Він невеликий (на невеликі об'єкти достатньо важко встановити ІТП, який дуже швидко окупиться), але в даному випадку це вдалося. Достатньо цікаве рішення було прийняте, дуже компактний вийшов.

За рахунок впровадження усіх цих заходів заклад має економію, кажуть у міській раді. Її показники коливаються у межах 40%.

Валентина Горбань, провідний спеціаліст відділу муніципальних ініціатив Миргородської міської ради

- У порівнянні із тим періодом, коли проект лише запроваджувався, заклад споживав майже 83 ГКал. І зараз, коли вже ми маємо впроваджений даний проект, то на сьогоднішній день ми споживаємо 53 ГКал.

У свою чергу результати «до» і «після» може порівнювати і мама Оксана. Раніше до цього садочка вона водила старшого сина, зараз тут вже виховується її молодший.

Оксана Полив'яна, мати двох хлопчиків

- Старший синок ходив в групу, яка знаходилася взагалі на першому поверсі, то, звісно, оці періоди осінньо-весняні, ми дуже мерзли. Ми вдягалися тепло, вдягали теплі піжами, іноді вихователі додатково вдягали. Я пам'ятаю цей час, і коли в мене була можливість не водити, я навіть старалася не приводити дитину через те, що було холодно. Зараз таких проблем взагалі не існує.

А гарячу воду у садочку отримують за допомогою геліосистеми.

- Миємо посуд. Тричі в день діти їдять, правильно? Тричі в день це треба цей посуд помити і, звичайно, він гріє. Коли сонце – гріється від сонця, коли така хмарна погода, як сьогодні, тут стоять всередині тени. Ми вмикаємо його в розетку, і він гріється від електроенергії.

Із досвідом впровадження енергоефективних технологій у Миргороді полтавських журналістів познайомили в рамках проекту «Центр сталого розвитку Полтавщини».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію