Фоторепортаж завдовжки в життя

Анна Чапала вже кілька років обіймає посаду фотографа у місцевому інформаційному агентстві. Та, окрім подієвих репортажів, звертається до «гострих» тем. Кричущі світлини принесли їй кілька титулів та перемог. Серед них – «Журналіст року». Цього року дівчина відзначилась і на Міжнародному конкурсі від газети «День». Її фотографія стала однією з найкращих. Своїм досвідом та професійними секретами полтавка ділилася з творчою молоддю нашого міста.

- Я не відокремлюю роботу від творчої діяльності. Це те, що мені подобається. Це те, що я роблю кожного дня.

З фотокамерою по життю. Ця дівчина щодня знаходиться в епіцентрі подій. Обирає найкращі, фіксує їх. На її плівці є різні міста, люди, їхні проблеми, перемоги й болючі історії. Свої фоторепортажі Анна Чапала перетворює на новини.

Анна Чапала, фотокореспондент

- Це та професія, коли працюєш без меж. Ти можеш у будь-який момент, у будь-який день сісти, поїхати, а потім привезти щось. А потім показати Полтавщині, що ти здобув.

5 років вона працює в полтавському ЗМІ. Фотографує, не пише. Бо кожен, вважає, має займатися своєю справою. 

Має титули, серед них – «Журналіст року». Має нагороди. Наприклад, у Міжнародному конкурсі газети «День». До речі, там Анна стала першою дівчиною-переможцем за 19 років проведення конкурсу.

Анна Чапала, фотокореспондент

- Матеріал був про Чорнухи. Пам'ятаєте, коли була велика злива, і це наробило багато шкоди людям. Ми їздили туди, все це відзнімали, а потім розповідали про тих людей, які дійсно постраждали. За ці матеріали й отримала нагороду.

Досвід – у маси. Своїми секретами з творчою молоддю постійно діляться полтавські журналісти, письменники, фотографи. Платформа для зустрічей – один із полтавських вишів. Тут говорять про специфіку своєї роботи, про постійну модернізацію та проблеми, що йдуть поруч.

Гліб Кудряшов, викладач з журналістики 

- Наша крайова і національна журналістика має працювати під символом світла. Ми маємо нести більше світла. Цього вкрай мало. Під час зустрічі з Анею ми торкалися «гарячих» тем. Це війна на Сході, це те, що не побачиш навіть з телеекранів.

Говорять і про стереотипи. Найпоширеніший: журналісти – четверта влада. Зазначають, хоч працівники ЗМІ й можуть впливати на ситуацію, висвітлюючи події, однак, вирішення радикальних проблем сучасності їм не під силу. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію