Тестування на ВІЛ – без відриву від навчання

Благодійна організація «Світло надії» на базі 31-го ПТУ влаштувала профілактичну акцію. Під час неї за допомогою швидких тестів усі бажаючі могли дізнатися свій ВІЛ-статус, а також отримати від фахівців нову для себе інформацію щодо ВІЛ-СНІДу.

- Доброго дня!

- Доброго! Присідайте, будь ласка

Катерина Талько вперше у житті робить тест на ВІЛ. Процедури не боїться. Дівчина хоче знати свій ВІЛ-статус. Паралельно із забором крові їй розповідають про цю інфекцію та СНІД.

Катерина Талько, пройшла тестування на ВІЛ

- Я думаю, що ця інформація буде важлива для нас, оскільки ми будемо дізнаватися, як запобігти шляхам зараження. Тому що чим більше ми знаємо, тим менше в нас є ризик заразитися.

Катерина навчається у 31-ому училищі, і вона – не єдина серед своїх одногрупників, хто сьогодні робить тест на ВІЛ. Цю добровільну акцію у навчальному закладі влаштували фахівці профілактичного підліткового центру «Lighthouse» БО «Світло надії».

Віктор Шилов, керівник підліткового центру «Lighthouse» БО «Світло надії»

- Мета – це підвищення рівня знань підлітків, учнів щодо проблеми ВІЛ-інфекції та формування навичок проходження тестувань. Адже одним із вагомих бар'єрів у цьому питанні є відсутність навичок першого тестування, остраху його проходження десь у медичних закладах.

Це четвертий за ліком захід, який проводиться за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров'я» в рамках виконання тристороннього договору між організацією «Світло надії» та обласними Департаментами – освіти та охорони здоров'я. Окрім тестування та консультації із фахівцями, він передбачає інтерактивну гру «Від знання до безпеки». У навчальному закладі кажуть: порушувати питання ВІЛ/СНІДу в учнівському середовищі, звичайно, потрібно.

Микола Бут, директор ПТУ №31

- Ця проблема не тільки України, а всього світу фактично, а враховуючи те, що у нас діти десь 80% із сільської місцевості, які мають таку інформацію, але вона, можливо, не в повній мірі, ця інформація висвітлена дещо однобоко, що це щось страшне, щось незрозуміле, ми намагаємося за допомогою таких заходів пояснити, що це звичайна процедура, як ми робимо якісь медичні огляди.

У поточному навчальному році «Світло надії» має намір протестувати учнів 10 полтавських професійно-технічних навчальних закладів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію