Декомунізація торкнулася й полтавської школи

Тепер колишня спеціалізована школа-інтернат №2 імені Крупської носить іншу у другій своїй частині назву – імені педагога, літературознавця Софії Русової. Про це розповіли на засіданні «круглого столу» у рамках популяризації та увічнення діячки доби Української революції 1917-22 років.

Ім'я педагога, літературознавця Софії Русової школа носить ще з вересня, раніше ж мала назву Надії Крупської. Перейменування відбулося у рамках декомунізації.

Любов Куторжевська, заступник директора з виховної роботи школи-інтернату №2 ім.С.Русової

- Ім'я Софії Русової присвоєно нашій школі ще з вересня. І, дякуючи дирекції, – плани писали, програми, міська влада підтримувала, обласна рада підтримувала. І школа-інтернат зараз, нині, на сьогоднішній день – це експериментальний майданчик.

Ініціатива перейменування школи належить товариству «Просвіта».

Але, окрім зміни назви, спеціалізована школа-інтернат №2 змінила й статус. 

Алевтина Ключинська, директор Полтавської спеціалізованої школи-інтернату №2 ім.С.Русової

- Ми ще з цього року вийшли на експеримент і називаємся «Центр освіти соціально-педагогічної підтримки». Тема нашого експерименту – соціалізація дитини в умовах інноваційного середовища.

Починаючи з цього року, в школі вводиться й інклюзивна освіта. 

Як педагог Софія Русова вважала, що школа й виховання мають діяти у повній відповідності з особливостями й потребами своєї країни та нації.

Олег Пустовгар, перший заступник голови ПОО ВУТ «Просвіта»

- Справа в тім, що Софія Русова – це не тільки видатний педагог, літературознавець, публіцист, письменник, філософ, але і видатний діяч української революції 1917-1921 років.

Ім'я Софії Русової нерозривно пов'язане з Полтавою, тож планують увічнити її пам'ять низкою заходів.

Олег Пустовгар, перший заступник голови ПОО ВУТ «Просвіта»

- Окрім цього «круглого столу» планується в День її народження наступного року, навесні, провести на базі цього навчального закладу наукові читання на честь Софії Русової, ми плануємо показ документальних фільмів на телеканалах полтавських.

На «круглий стіл» завітали викладачі та вихованці школи-інтернату, студенти педагогічного університету.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію