У Полтаві презентували «Переселенську блуканину»

У настільній грі висвітлені проблеми, з якими щодня стикаються внутрішні переселенці

У звичному сприйнятті «гра» – це щось розважальне, як правило – щось с дитинства. Але це точно не про «Переселенську блуканину». Саме таку назву має презентована в усій Україні настільна гра. Пізнавальну розвагу презентували у рамках програми «Радник з питань внутрішньо переміщених осіб».

Вікторія Курилко, радник з питань ВПО Міністерства соціальної політики

- Насправді, коли цю симуляцію називали «грою», мали на увазі поради психологів, що найкращий спосіб входження до якоїсь ситуації, людей, які не є безпосередніми їх учасниками, – це саме через гру.

Беручи участь у грі, гравець має уявити себе людиною на тимчасово окупованій території, який прагне почати нове життя. Усього на гральному полі передбачено понад 130 кроків. Поле, на яке стане гравець, обирає гральний кубик. Окрім простих полів, тут передбачені зупинки, чи навпаки – прискорення у русі до «нового життя». На клітинках гри на учасника чекає 76 ситуацій з життя внутрішньо переміщеної особи.

Вікторія Курилко, радник з питань ВПО Міністерства соціальної політики

- У цій грі ви навіть можете подивитись, що запропоновано 76 ситуацій, які насправді є найбільш масовими, найбільш поширеними, і які увійшли до цієї гри на підставі моніторингу, що був проведений по всій Україні, щодо найбільш поширених проблем, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи.

«Переселенська блуканина» має, перш за все, пізнавальний характер. Абревіатури, що відомі не всім, але про які не із телевізора знають переміщені особи. Прогалини у законах України, порушення прав, байдужість, а іноді – навіть жорстокість оточуючих. У грі можна пропустити хід через забуту перепустку, або ж через проблеми у системі. Також просунутися на декілька кроків ближче до перемоги можна за допомогу волонтерів або вчасно заповнивши документи. 

Анастасія Шляхтіна, юрист-аналітик центру ВПО та місцевих громад

- Звертаються постійно. Щодня надходить по декілька звернень, і питання дуже різні. Якщо є типові питання, на які можна відповідати в рамках однієї законодавчої норми, і вони вирішуються без зайвих складнощів. А є питання, які є нетиповими, для рішення яких мають бути задіяні судові інстанції, і вже за рішенням суду ці проблеми вирішуються.

Важливо, що усі ситуації, описані у грі, було взято з життя внутрішьо переміщених осіб. 

Комплекти гри Інтеграційний центр для ВПО передав кільком громадським організаціям, аби з проблемами, описаними у ній, могла ознайомитися якомога більша аудиторія.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію