У Полтаві вчили, як уникати помилок при плануванні закупівель

За рік вдалося зекономити майже 500 млн. гривень, при цьому здійснено 32 тис. процедур із закупівель на суму 15 млрд. І все це – завдяки електронній системі публічних закупівель ProZorro.

ProZorro – електронна система публічних закупівель, яка прийшла на зміну паперовим документам. У Полтавському регіоні вона функціонує з серпня 2016 року. Система ProZorro допомагає замовникам оприлюднити тендерні оголошення, а учасникам – взяти участь у торгах.

Поліна Колганова, експерт з публічних закупівель ГО «Інститут аналітики та адвокації»

- Сама реформа публічних закупівель покликана для того, щоб професійно розвивати замовників, тих людей, які безпосередньо кожен день стикаються з процесом закупівлі.

Участь у закупівлях можуть брати як юридичні, так і фізичні особи. У системі ProZorro замовники допускають безліч помилок, серед яких – неопублікований план річних закупівель або необгрунтованість рішень покупок. 

Поліна Колганова, експерт з публічних закупівель ГО «Інститут аналітики та адвокації»

- Дуже помилок багато, але помилки у замовників виникають не через умисні дії, а дуже часто – через незнання того чи іншого питання. Особливо це стосується тих замовників, які працюють в районних та сільських радах, які не так часто проводять ці купівлі.

Таким чином цього року стикнулися з багатьма проблемами, які пов'язані з використанням коштів державного фонду регіонального розвитку.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- У зв'язку з тим, що багато з замовників – це і сільські ради, структурні підрозділи міських рад не можуть вчасно, якісно проводити оформлення тендерних процедур, і таким чином – вчасно реалізовувати проект.

На семінар, на якому навчали уникати помилок при плануванні закупівель, завітали учасники системи ProZorro. Хтось уже знайомий з нею, а для когось – це перші кроки.

Ірина Роменська, учасниця семінару

- Це досить новий крок у закупівлях, і один раз я уже проводила відкриті торги по тендеру. Це був договір підряду по модернізації нашої Яреськівської школи, досить такі важкі кроки.

Надія Ратушна, учасниця семінару

- Достатньо складно – є дуже багато запитань, тому ми сьогодні тут, і ми дуже вдячні нашим юристам, що ми маємо змогу навчитися цьому.

На навчальному семінарі з роботи системи ProZorro продемонстрували основні помилки замовників і шляхи їх уникнення. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію