Одеський бандурист Георгій Матвіїв дав сольний концерт у Полтаві

Всього – 24 композиції, серед яких – авторська музика, кавер на світові рок-хіти, а також новаторські прийоми гри на бандурі

Із сольним концертом бандурист Георгій Матвіїв до Полтави завітав уже вдруге. Цього разу – із презентацією свого четвертого альбому. Георгій – бандурист-новатор, композитор, викладач, соліст. І всі ці амплуа поєднані в одній людині.

У його руках бандура звучить, як ансамбль з ударними і басами. Музикант також володіє новаторськими способами гри на бандурі.

Георгій Матвіїв, бандурист

- Ці способи будуть більш зрозумілі тим, хто сам грає на бандурі, але люди, які навіть з музикою не пов’язані, вони, коли послухають цю музику, вони відразу зрозуміють, що так на бандурі раніше не грали. Тобто, це і басові флажолети, і поєднання ритм-секцій з імпровізацією.

Георгій Матвіїв почав грати у 12 років. Говорить: не він обрав бандуру, а вона – його. У математичному ліцеї, де навчався хлопець, проводили експеримент: учнів з найвищими балами віддавали в гурток з гри на бандурі. Саме тоді вперше взяв до рук інструмент.

Георгій Матвіїв певен: бандура – дуже самобутня.

Георгій Матвіїв, бандурист

- Який може без вокалу, без мінусовки, як це зараз модно, без шоу бути цікавим. Бути цікавим як сам, самобутній інструмент. І, звісно, я не забуваю про те, що бандура – це український народний інструмент.

Деякі композиції Георгій виконав у дуеті з юною бандуристкою Марією Смолінською. 

Марія Смолінська, бандуристка

- Чому бандура? Можна сказати, що вона мене причарувала, і я досі під її чарами і насолоджуюся цим: і нею, і творчістю, що з нею пов’язана.

Увесь концерт бандуриста супроводжував відеоряд мальовничих краєвидів України з висоти пташиного польоту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію