У Ляльковому театрі діти поринули у світ казок Астрід Ліндгрен

Тут стартував фестиваль «У світі Астрід Ліндгрен», основна мета якого – популяризація творчості шведської дитячої письменниці

Астрід Ліндгрен відома на весь світ своїми казками. З дитинства усі знайомі з її Карлсоном, який до безтями любить солодке, та з бешкетницею Пеппі. З цими казковими героями тісно пов'язане свято, що проходить у театрі ляльок.

Маша, «Карлсон», проводить конкурс з дітьми

- Сьогодні День народження Астрід Ліндгрен, видатної шведської письменниці, і на цю честь організовано таке велике дійство, це фестиваль дитячої творчості. Сьогодні буде дуже багато цікавих активностей.

Діти охоче діляться розповідями про своїх улюблених героїв з казок відомої шведки.

Марина Пушкар, учасниця фестивалю (10 років)

- Пеппі Довга Панчоха, тому що Пеппі – дуже незвичайна, не така, як усі люди.

На фестивалі діти представляють свої таланти у семи номінаціях, серед них – літературно-рольовий конкурс «Герої Астрід серед нас», ілюстрування творів, читацький конкурс, соціальна творчість, журналістика, драматизація та країнознавство Швеції. Всього до участі зареєструвалося 210 учасників з Полтави, області, Запоріжжя та інших міст України.

Ганна Будущева-Довгаль, заступник директора Полтавської дитячої Художньої школи

- Наші викладачі дуже цікаву роботу провели, у нас є можливість показати дітям фільми. Вони показали дітям наш старенький мультфільм «Малюк і Карлсон», діти із задоволенням його передивилися і з зацікавленістю малювали. Діти буквально за один-два уроки зробили чудові роботи, які зараз представлені на цій виставці.

Незважаючи на велику кількість конкурсів, організатори наголошують – це не змагання. У першу чергу, це можливість поринути у світ дитинства та казок.

Олена Ульяніч, виконавчий директор школи «Паросток»

- Наш фестиваль є творчим змаганням, але це не конкурс. Ми б хотіли, щоб кожен його учасник в першу чергу надихнувся атмосферою свята, міг представити свій талант у якомусь із напрямків, що передбачені нашими номінаціями, і зміг отримати визнання.

Організацію фестивалю підтримало посольство Королівства Швеції в Україні. Перший етап пройшов в День народження письменниці, а вже наступний фестивальний день на дітей чекає 13 грудня, коли Швеція святкує День Люсії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію