У Полтаві вшанували пам'ять Народного артиста України Юрія Попова

Його не стало 25 липня 2015 року, а до Дня його народження на будинку, в якому жив актор, з'явилася меморіальна дошка

На фасаді будинку по вулиці Пушкіна з'явилася меморіальна дошка актору Юрію Попову. Іван з п'єси «Безталанна» Карпенко-Карого, Шельменко з «Шельменко-денщик» Квітки-Основ'яненка, Мартин Боруля з однойменної п'єси Карпенко-Карого, кум Панас з «Ночі перед Різдвом» Миколи Гоголя, а ще – безліччю інших ролей запам'ятався Юрій Попов полтавським глядачам. Більшу частину свого життя актор присвятив роботі у Полтавському театрі імені Гоголя, де став улюбленцем публіки.

Владислав Шевченко, головний режисер театру ім.М.В.Гоголя

- Юрій Васильович Попов був унікальною людиною. Невеликий за зростом, але величезний по духу. Талановитий актор, як кажуть, такі люди з'являються раз на тисячу років. Він був великий фахівець своєї справи. Кожну роль, яку він втілював, він переживав на сцені, і цим, звичайно, захоплював глядачів.

Видатного актора не стало на 75 році життя, з яких більше п'ятдесяти працював у Полтавському театрі. Юрія Попова називають не лише видатним актором, але й гарним чоловіком, батьком, дідусем та другом. Ініціативу увічнити пам'ять актора виявив сам театр.

Валентина Попова, дружина Юрія Попова

- Ініціатива належала театру, колектив та керівництво театру вирішили і звернулися до Полтавської влади. Всі підтримали. І ось, у понеділок йому (Юрію Попову) було б 78 років, і до Дня народження відкривається ця меморіальна дошка.

До збору коштів на меморіал долучилися не лише театрали, але й вдячні глядачі. Три роки тривав збір коштів та власне її виготовлення. І ось, пам'ять про видатного полтавця назавжди завмерла на фасаді будинку, у якому він жив разом із сім'єю. Автором меморіалу виступив відомий у Полтаві та Україні скульптор Микола Посполітак. За словами художника, для створення вдалої меморіальної дошки було замало фотографії, шедевр явився після спілкування із рідними, друзями та колегами актора.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію