Дізнатися свій ВІЛ-статус полтавці можуть у сімейного лікаря

Це стало можливим завдяки пілотному проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області». Протягом двох років на теренах нашого регіону його реалізовувала благодійна організація «Світло надії». Підсумками проведеного проекту фахівці різних дотичних до нього структур ділилися під час фінальної конференції.

Два роки у Полтавській області діяв пілотний проект, спрямований на сталість ВІЛ-послуг.

Ната Аваліані, керівник Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії»

- Мета цього проекту – забезпечити максимальний доступ до послуг у сфері ВІЛ для людей, які живуть з ВІЛ, а також забезпечити ефективне діагностування, раннє виявлення і постановку на лікування.

Впроваджували проект в життя спільними зусиллями представники міжнародних організацій, неурядових спільнот, спеціалісти профільних структур обласної та місцевої влади. Один із результатів цієї роботи – впровадження тестування на ВІЛ у первинній ланці медицини.

Сергій Жук, керівник напрямку політики та комунікації БО «Світло Надії»

- Завдяки ресурсам і допомозі проекту ми зробили все для того, щоб полтавці могли прийти до сімейного лікаря без страху, без переляку не йти до СНІД-центру, без оцих тривожних очікувань, а прийти зі звичайним візитом до сімейного лікаря і визначити свій статус.

Окрім обласного центру, проект реалізовувався у Полтавському районі та Кременчуці. Представники останнього одним із досягнень пілоту називають покращення доступності до замісної підтримувальної терапії.

Оксана Квачова, гол.спеціаліст управління охорони здоров'я виконкому Кременчуцької міськради

- Буде до 1 грудня відкрито кабінет замісної підтримуючої терапії, щоб люди, які лікуються від наркозалежності, могли проходити дане лікування не тільки в наркодиспансері, а й в іншому лікувальному закладі, що наближує надання даної послуги до населення міста.

Новий підхід, кажуть представники проекту, допоможе взяти під контроль епідемію ВІЛ у регіоні, проводити ефективні профілактичні заходи та створити найкращі умови для діагностування та лікування.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Сталість надання послуг в рамках даної категорії пацієнтів, груп ризику, які сьогодні розширюються, і те ж тестування, і той же контроль дають певний свій результат якраз на користь всієї громади.

Окрім Полтавщини, проект «Сталість ВІЛ-послуг» охопив ще 7 областей України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію