У Полтаві демонтували незаконну споруду

То був саморобний сарай у мікрорайоні Половки. Простояв він там 50 років. Та якщо спочатку це була домівка для пернатих, то з часом й ті відлетіли, поступившись місцем гучним компаніям. Щоб усунути проблему, в інспекції по благоустрою міста почали шукати власників, надсилали їм приписи, та реакції не було. Тоді й вирішили демонтувати.

- Тут повна антисанітарія, неодноразово надсилали приписи власникам.

Цей багатофункціональний сарай стоїть тут десятки років. Збудували його невідомі полтавці для голубів. Коли ж птахи залишили свій будиночок, там почали зберігати старі меблі, коробки, пляшки та інший мотлох, який частіше зустрінеш на смітнику.

- Чому не дома зберігали?

- Відстаньте від мене, Вам немає чого робити?

Та бачив цей сарай не тільки сміття. 

Володимир Рак, начальник інспекції по контролю за благоустроєм міста

- Тут постійно збираються наркомани. Зробили з цього місця смітник та туалет. Мешканці жаліються, що воно їм заважає. Тому це питання винесли на комісію, а комісія вирішила демонтувати забудову.

Озброївшись допомогою комунальників, зривають замки, чіпляють спеціальний кран та починають демонтаж.

Ця забудова не мала ні адреси, ні дозвільних документів. Права на існування – також.

- Скільки часу займе демонтаж цієї споруди?

- Години 1,5 - 2.

Таких незаконних споруд у Полтаві нараховують кілька сотень. Сюди відносять не тільки сараї, а й гаражі, кіоски, обмежуючі пристрої. Це можуть бути навіть цілі житлові комплекси. 

Той, хто знехтував законом, говорять спеціалісти, буде змушений заплатити штраф.

Олена Бондаренко, представниця будівельного контролю 

- Штрафні санкції – від 340 гривень до 1700 гривень. Передаємо на адміністративну комісію за місцем проживання, і тоді притягують до відповідальності за статтею 152.

Вважати забудову законною можна за умов, якщо: під неї було спеціально виділено територію, забудовник має всі дозвільні документи, споруда відповідає заявленому проекту та не порушує стандартів будівельних норм.

Перший крок до забудови об'єкту – звернення до відділу архітектури Полтавського міськвиконкому.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію