У центрі міста сьогодні перекрили дорогу

Автоактивісти говорять: зробили це у рамках всеукраїнської акції. Мета останньої – привернути увагу влади до проблеми розмитнення європейських авто та до фальсифікованих справ на власників таких транспортних засобів.

Щодня на дорогах з'являється все більше автомобілів з іноземними номерами. Причина такої любові українців до європейських автомобілів зрозуміла. Адже бувші у вживанні авто з Литви, Німеччини чи Польщі у рази дешевші, ніж наші авто. За даними Державної фіскальної служби, за минулий рік до України на умовах тимчасового ввезення в'їхало близько шестиста тисяч автомобілів. У п'ятницю активісти перекрили дорогу в центрі міста з вимогами до влади.

Дмитро Кустуров, організатор акції

- Є дві вимоги до працівників ДФС. Це перемовини за доступним розмитненням та про те, що вони фабрикують справи проти водіїв та власників автомобілів на «євробляхах», як кажуть. Ось такі дві вимоги. Це всеукраїнська акція, яка проходить зараз у всіх містах України. В один день та в одну годину.

Активісти рішуче налаштовані чекати на відповідь від влади. Та одноголосно заявляють, що розмитнення європейських автомобілів в Україні невиправдано дороге.

Михайло Іваніцький, активіст

- Борються за тих людей, які навіть їздять в тролейбусах, які переплачують нашій митниці за товар, який вони ввозять на нашу територію, або з нашої території. Ми переплачуємо великі суми на нашій митниці. Тому ми боремося за справедливість та за прозорість.

Окрім процедури розмитнення, активісти згадували й про сфабриковані справи проти власників автомобілів на європейських номерах. Яскравим прикладом тому учасники акції називають випадок в Одесі, де дівчині, яка кермувала європейським автомобілем, виписали штраф за адміністративне правопорушення у сумі близько трьох тисяч гривень.

Сергій Костенко, активіст

- Ми тут для того, щоб влада зробила для всіх доступне розмитнення. Є такий яскравий приклад, коли заганяється запорожець за 300 доларів розмитнення в Польші, а назад заганяється три тисячі доларів. Це є неправильними речами.

Акцію організували і провели на території всієї України активісти АвтоЄвроСили.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію