У Свято-Успенському соборі пройшла панахида за Іваном Котляревським

179 років тому пішов з життя видатний полтавець, письменник, драматург, громадський діяч та основоположник української літератури Іван Котляревський. Цього дня вже традиційно у Свято-Успенському соборі проводять панахиду, а літературознавці згадують про неоціненний внесок Котляревського в українську літературу.

Щороку 10 листопада у Свято-Успенському соборі проходить панахида за Іваном Котляревським. Собор свого часу обрали не випадково – саме тут 179 років тому відспівали видатного полтавця. Крім того, саме у цьому соборі дяком був дідусь поета по батьковій лінії.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Це щорічний молитовний захід. Ініціатором цієї молитви виступили працівники музею Івана Петровича Котляревського. Щороку ми збираємося сьогодні, десятого листопада, у день упокоєння Івана Петровича Котляревського, і служимо за нього молитву.

Майже через 200 років після смерті Україна пам'ятає талант письменника, драматурга та громадського діяча. Проте, зараз про Івана Котляревського більше говорять як про основоположника української літературної мови.

Лариса Лобінцева, науковий співробітник музею І.Котляревського

- Саме тут, саме у цьому соборі, 179 років тому Івана Петровича відспівали, і саме звідси в останню путь його проводжала вся Полтава. Котляревського ми поважаємо не тільки, як письменника, як автора «Енеїди», «Наталки Полтавки», «Москаля чарівника». Зі слів його сучасників, він був дуже доброю, доброзичливою, такою милосердною людиною. Він допомагав бідним, відпустив своїх кріпаків.

«Енеїда», «Наталка Полтавка», «Москаль чарівник» і зараз змушують весь світ говорити про Полтавщину як про столицю української літературної мови.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Молимося із почуттям вдячності до цієї людини, тому що він зробив неоціненну послугу нашому народу. Тою мовою, якою розмовляв народ, але якою було заборонено писати і творити літературу в Російській Імперії, Іван Петрович написав свою безсмертну «Енеїду».

Полтавці щодня згадують видатного земляка. Його ім'я носять ліцей, кінотеатр, бібліотека. Працює музей та садиба Івана Котляревського, тож пам'ять про видатного земляка – завжди у серцях полтавців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію