Якісно нагодувати, нопоїти молоком та створити опорні школи

Як на Полтавщині сприйняли освітню реформу?! 4 навчальні заклади в області приєдналися до пілотного проекту так званої «нової школи» в Україні. Там вже навчають дещо по-іншому. Та з утвердженням реформи полтавські чиновники та освітяни взялись за розробку стратегії нового освітнього середовища. Харчування полтавських учнів вдосконалюватимуть в першу чергу.

Полтавські школярі навчатимуться по-новому. Зміни в системі освіти відбуватимуться поступо: впродовж 3 років, починаючи з 2018-ого. Вдосконалюватимуть майже все: від технічного оснащення навчальних закладів до харчування школярів. 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Ми вибудували модель загальної середньої освіти Полтавської області. Сюди входитиме: які опорні школи, де вони мають бути, як вони мають охопити максимальну кількість дітей, що проживають на території; підвищення якості освіти. На сьогодні є дуже важливим створити школу, яка буде привабливою для дітей.

На Полтавщині функціонує 22 опорні школи. Згідно зі стратегією створення нового освітнього середовища, їх кількість має збільшитись в 4 рази – до 86 навчальних закладів. Саме так, стверджують розробники стратегії, потреби населення у галузі освіти вдасться задовольнити. Та чи не найважливіше питання – це здорове харчування учнів.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Ми маємо дуже потужну харчову галузь в області. Вона – одна з найякісніших в Україні, наша харчова промисловість конкурентноспроможна з кращими європейськими зразками. Тому давайте повернемось до дітей обличчям і будемо мати мету «нагодувати».

Нагодувати, а ще напоїти. Для цього освітяни розробили програму «Шкільне молоко». 

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Забезпечити дітей щоденним споживанням молока (200 мл). Це для того, щоб покращити імунітет, імунну систему, взагалі покращити здоров'я дітей.

Покращивши харчування у школах, рівень знань теж підвищиться, показники ЗНО – також. Тим паче, гроші на таку модернізацію є, зазначає Валерій Головко.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Давайте будемо чесні, грошей достатньо. Наступного року я хочу побачити участь бюджетів абсолютно всіх рівнів в додатковому фінансуванні по харчуванню.

Інклюзивне навчання стане невід'ємною складовою будь-якої загальноосвітньої школи. Тобто, дитина з особливими освітніми потребами зможе повною мірою реалізувати своє право на освіту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію