Ліжка з електродвигунами у палатах і безтіньова лампа в операційних

У міському клінічному пологовому будинку відкрили оновлене відділення анестезіології з інтенсивною терапією. У ньому медичну допомогу зможуть отримувати жінки, які мають ускладнення під час вагітності, та породіллі. Повний ремонт із реконструкцією профінансували з міського бюджету. У четвер нове відділення відкрив мер Полтави Олександр Мамай. 

Майже 10 млн гривень, більше трьох місяців роботи, і нове відділення міського пологового будинку урочисто відкривають. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Такого сучасного пологового будинку, як в місті Полтава, мабуть, немає у всій країні. І сьогодні, відкриваючи це відділення інтенсивної терапії, в перекладі це реанімація, такого відділення немає в жодному місті нашої держави.

У цьому році колишнє відділення анестезіології реорганізували. Воно отримало назву «відділення анестезіології з інтенсивною терапією».  

Петро Терів, завідуючий відділенням анестезіології з інтенсивною терапією

- Дане відділення після проведених ремонтних робіт стало більш сучасним, високотехнологічним, і дозволить вчасно якісно надавати допомогу в першу чергу вагітним, породіллям і також гінекологічним пацієнткам тим, яким проведено оперативне втручання, або в них є тяжкі прояви основного захворювання, що потребує інтенсивної терапії у нас.

Першим гостям відділення фахівці презентують високотехнологічне обладнання, яким тепер користуватимуться у своїй роботі. В операційних – електрифіковані столи, сучасні апарати штучної вентиляції легенів, а також безтіньові операційні лампи. Так само високі технології знайшли своє втілення і у палатах пацієнтів. Усього такого приміщень три. У двох з них зможуть перебувати по одній людині, і ще одна розрахована на чотири пацієнтки. Тут – реанімаційні ліжка з електродвигунами, поліфункціональні монітори, усі показники з яких виводяться на пост медсестри. Плюс – кнопки швидкого виклику медперсоналу.

- Пацієнтка натискає на кнопку, і на пульті висвічується, з якого ліжкомісця викликає персонал наша породілля

На закупівлю всього необхідного обладнання з міського бюджету виділили 2,5 млн гривень. Також залучили 306 тисяч позабюджетних коштів. Відновлене відділення, кажуть медики, дасть можливість надавати якісну, сучасну та своєчасну допомогу вагітним та породіллям.

Петро Терів, завідуючий відділенням анестезіології з інтенсивною терапією

- Серед всієї когорти пацієнтів, які проходять через пологовий блок, близько 20% їм проводиться кесарів розтин. Тобто, після кесаревого розтину ці пацієнтки йдуть до нас під нагляд протягом однієї доби. Відповідно, десь 8-10% з усієї кількості пацієнтів, які проходять через пологовий будинок, а їх близько 3-4 тисяч, ця цифра коливається, потребують інтенсивної терапії на етапі ще виношування вагітності.

На сьогоднішній день пологовий будинок забезпечує стаціонарною акушерсько-гінекологічною та неонатологічною допомогою населення Полтави, а також Диканського, Машівського та Котелевського районів області.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію