Полтавська область – лідер з міжмуніципального співробітництва

Уже утворено 19 територіальних громад, а 46 договорів із 108 реалізуються саме на Полтавщині. Такі цифри повідомили на семінарі з міжмуніципального співробітництва.

Міжмуніципальне співробітництво – ефективний інструмент реформи децентралізації.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Безумовно, сьогодні ми зібралися для того, щоб все-таки наголосити на важливості, не просто для галочки створення договорів міжмуніципальної співпраці, для того, щоб все-таки зрозуміли, що вирішення спільних проблем існує, і є такий механізм, який дозволяє таке зробити найефективніше.

Полтавська область посідає лідируюче місце з укладення договорів про співробітництво територіальних громад. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Полтавська область є беззаперечним лідером, оскільки 46 таких договорів із 108 в Україні реалізуються саме у Полтавській області. І всього в Україні 18 областей, які співпрацюють в рамках міжмуніципального співробітництва вцілому.

За словами Інни Іщенко, цифри за кількістю договорів з міжмуніципального співробіництва різні: Новосанжарський регіон має 8 договорів, Полтавський – 6, Гадяцький, Кременчуцький, Лохвицький, Решетилівський – по 4, Пирятинський – 3. 

Юлія Клименко, гол.спеціаліст Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- На жаль, не всі райони у нас і громади не всіх районів зараз долучилися до цієї ініціативи і цього співробітництва.

Є ряд регіонів, які не співпрацюють. Серед них Зіньківський, Великобагачанський, Карлівський та Кобеляцький райони.

За словами Юлії Клименко, існує 5 форм співробітництва, які допоможуть покращити роботу, перш за все – на місцях.

Юлія Клименко, гол.спеціаліст Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Головною запорукою є ефективно побудована робота власне на місцях. До чого я веду, дійсно, що технічними питаннями по заповненню документів не буде займатися голова громади, і для цього має бути відведений окремий структурний підрозділ, або окремі спеціалісти, які дослідять це питання досконало.

На Полтавщині найбільш поширена реалізація спільних проектів. 

Крім міжмуніципального, існує ще й міжрегіональна співпраця.

Юрій Пасько, начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності Департаменту економічного розвитку

- Міжрегіональна співпраця дає можливість більш ефективно використати наявні економічні ресурси та потенціали, визначитися з експортом потенціалу. Міжрегіональне співробітництво спрямоване на вирішення конкретних соціально-економічних проблем кожної території. 

Інтенсивність співробітництва залежить від рівня економічного розвитку, транспортної системи, наявності конкурентних переваг та інших факторів.   

В угоді про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом закріплений механізм міжрегіонального співробітництва, зокрема взаємовідносини, які виникають між регіонами у різних сферах, серед яких – сільське господарство, громадське здоров'я та інші.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію