На ЗНО 2018 року більше не буде російської мови, а на тестуванні з іноземної мови – аудіювання

Які ще сюрпризи підготувала вступна кампанія для випускників, на прес-конференції розповіли директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко та директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

ЗНО змінюється разом з новими правилами української школи, але дещо залишається незмінним. За попередніми підрахунками, наступного року зовнішнє незалежне оцінювання складатимуть 12 800 осіб. Серед них – не лише школярі, а й випускники минулих років, учні професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів першого-другого рівня акредитації.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

- Для нас дуже важливо відтягти кількість абітурієнтів, які проходять ЗНО традиційно у таких великих містах як Полтава, Кременчук та Лубни. Бо там теж можливості вичерпані. Це велика робота, над якою ми зараз працюємо.

Реєстрація учасників триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька та французька мови. Обов'язковими є українська мова та література, а також історія України чи математика – на вибір.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Хочу звернути увагу на те, що в разі, якщо студент або учень, який здає зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури, здає його на один, два або три бали, то він підлягає відрахуванню із вищого навчального закладу першого-другого рівня акредитації. Але має право продовжити навчання у професійно-технічному навчальному закладі.

Основним сюрпризом для вступників стало аудіювання на тестуванні з іноземних мов. На спеціальній аудіотехніці буде увімкнено текст іноземною мовою, а у тесті слід буде відповісти на розгорнуті питання щодо прослуханого. Також, кажуть спеціалісти, слід гарно підготуватись майбутнім лікарям, адже для них прохідний бал підняли до 150.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

- Це означає, що абітурієнту ми повинні забезпечити можливість прослухати аудіо текст, двічі даємо йому таку можливість. Він повинен уважно його вислухати, а потім дати відповіді на питання, які він зможе сформулювати лише у тому випадку, коли він зрозумів, про що у тому тексті йшлося.

Основна сесія тестування пройде з 22 травня до 13 червня. До вступу допускають і сертифікати двох минулих років за виключенням тесту з іноземної мови.

Стрічка новин