Поговорити про видатного полтавця приїхали гості з усієї України

Науковці та майбутні філологи зібралися на десяті Всеукраїнські Короленківські читання

Триденна Всеукраїнська науково-практична конференція проходить у Полтаві. Саме тут, у літературно-меморіальному музеї імені Володимира Короленка, вже вдесяте проходять Короленківські читання.

Олександр Наєнко, літературознавець з Києва

- Полтавський педагогічний університет раз на два роки проводить Короленківські читання. Здається, вже зараз десяті. Я останні роки обов'язково буваю тут, щоб згадати і роки молодості, і поговорити про Короленка.

Володимир Короленко – видатний український та російський письменник, журналіст, публіцист та громадський діяч. Письменник довго жив у Полтаві, де і закінчив немалу частину своїх робіт. Тож саме тут проходить конференція, на якій науковці та майбутні світила науки діляться своїми знаннями щодо літературної спадщини Короленка.

Людмила Ольховська, науковий співробітник музею В.Г.Короленка

- Інколи запитують, скільки ж можна вивчати Володимира Галактіоновича Короленка. Тому що більше ніж 90 років його вже немає з нами. І все ми його читаємо та вивчаємо. Здається, пройде не одне століття, щоб ми осягнули весь масштаб його величезної постаті.

Загалом учасники конференції проведуть у Полтаві три дні. 

Микола Степаненко, ректор ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Змінюються часи, відбуваються революції, але постать Володимира Короленка стоїть над духовним Всесвітом. Бо він – особистість, він – яскрава людина, він – інтелектуал. Він – борець за право людське, яке ніколи ніякі вітри історії не зітруть.

У музеї гості прослухали наукові доповіді щодо поетики та мови творів автора, для них провели екскурсію. Прогулянку старими вулицями Полтави у супроводі екскурсовода обіцяють учасникам читань і в останній день їх перебування. 

Віталій Шафрановський, студент, учасник читань

- Вона складається з двох частин. Перша – це наукова, де науковці та вчителі з усієї України говорять про Короленка: як про особистість, як про письменника. А друга частина – це творча. Там, де студенти нашого університету показують творчі номери, які покладені на його твори.

Загалом свої доробки представили короленкознавці з Полтави, Черкас, Білої Церкви, Херсону, Миколаєва, Вінниці та інших міст України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію