У Полтаві представили «Дарунки закоханих у небо»

Саме таку назву має виставка в музеї авіації і космонавтики. Особисті речі, документи та фотоматеріали авіаторів – все це можна побачити на експозиції.

Виставка «Дарунки закоханих у небо» поєднала матеріали, які збирали майже півроку. 

Андрій Пушкарєв, завідуючий Полтавським музеєм авіації і космонавтики

- Це унікальні речі, які передали полтавці та мешканці інших міст України до нашого музею. Серед них – унікальний шолом і маска пілота 30 років.

За словами співробітниці музею Марини Окари, виставку планували приурочити до Всесвітнього дня працівників культури, але вирішили провести її раніше.

Марина Окара, завідуюча науково-дослідним сектором фондів музею авіації і космонавтики

- Але оскільки такі речі надійшли, виникла така думка їх об'єднати, не пов'язуючи її із раніше проведеними заходами, а просто зібрати ці унікальні речі, експонати і показати полтавцям і гостям нашого міста.

У вітринах представлені особисті речі льотчиків, фотоматеріали та документи. Експонати передали до скарбниці музею рідні авіаторів, серед яких – Зінаїда Мордовіна, Тетяна Литовченко та Олексій Костенко. 

Андрій Пушкарєв, завідуючий Полтавським музеєм авіації і космонавтики

- В цю виставку найбільший вклад зробив наш відомий полтавський вертольотчик Моргун Микола Володимирович. Він передав свою особисту колекцію значків, ми її окремо демонстрували, і зараз – частково.

Льотні окуляри, карти, моделі літаків, гімнастерка зразка 30-40 років ХХ століття, маска, шолом – все це в тимчасовій експозиції. Триватиме вона ще два тижні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію